Ці кляті фейки: що вигадує росія, аби посіяти паніку серед українців - Накипіло
Події

Ці кляті фейки: що вигадує росія, аби посіяти паніку серед українців

Одним з найяскравіших фейків 45-го дня війни, яку росія розв’язала проти України, було відео з «допиту» нібито українського військовополоненого. Він мав татуювання, ймовірно, намальовані фломастером. Говорив важко та нерозбірливо. Повірити в те, що це — український військовий, здатний хіба що неодноразово згвалтований пропагандою мозок російських телеглядачів.

  

В Україні шукає та спростовує фейки Центр протидії дезінформації при РНБО. Регулярно вони публікують добірку дезінформації, що не втомлюються вигадувати «за порєбріком».   

Зокрема, про «захоплення 98% міста Маріуполь» нещодавно заявляв рамзан кадиров. Але всі ці повідомлення неправдиві, стверджує радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

«Фактично вони просунулись в контролі на один квартал і відносно контролюють територію в районі знищеного Драмтеатру. Назвати це контролем «центру міста» — російське перебільшення», — написав у своєму Telegram-каналі Андрющенко.

Під українським контролем залишаються Приморський район, частина Лівобережного в районі Азовсталі, узбережжя від Азовсталі до порту, сам порт і території заводів. Це більша частина міста. 

Про ймовірний голод в Україні:

Днями Володимир Зеленський сказав, що росія знищує в Україні сільгосппідприємства, аграрну техніку, блокує морські порти, тому що розглядає голод як свою зброю.

По карті регіонів, що найбільше експортували зернові культури, стає зрозуміло, що ракетні обстріли зовсім не випадкові. Вони — для знищення посівних робіт та нафтобаз, що обслуговують сільгосптехніку.

Та за можливості засіяти хоча б 30% площ України держава зможе забезпечити потребу у внутрішньому споживанні.

«Станом на сьогодні у нас достатньо резервів продукції і Україна виробляє у пʼять  разів більше продукції, ніж її внутрішнє споживання», -— розповів перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.

З останнього: 

міноборони рф стверджує, що «націоналісти в Україні утримують в заручниках як живий щит 6362 іноземних громадян.  Це — фейк. 

губернатор російської курської області повідомив, що «українські війська обстріляли з мінометів прикордонний пост у регіоні». Це – дезінформація.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

    X