Що робити, якщо охоронці порушують ваші права або б'ють? - Накипіло
Події

Що робити, якщо охоронці порушують ваші права або б'ють?

1

Хто такі охоронці?

Це співробітники ліцензованих охоронних агентств. Охоронцем може стати повнолітній громадянин України без судимостей, а також якщо він не перебуває на обліку в психоневрологічному та наркодиспансері.

У охоронців при собі має бути службове посвідчення. У ньому вказуються прізвище, ім'я та по-батькові охоронця, міститься фотографія та підпис керівника агентства.

2

Охоронці мають право затримувати порушників?

Так, проте лише тих, хто намагається проникнути на об'єкт, що охороняється, або піти з нього, здійснює інші протиправні дії та чинить опір. Затримання не є адміністративним заходом: охоронці зобов'язані викликати поліцію прямо на місце правопорушення.

3

У охоронців може бути зброя?

Охоронні агентства мають право носити й застосовувати бронежилети, каски, травматичну зброю, гумові кийки, пластикові наручники, електрошокери, газові балончики та газові пістолети. А ще їм можна використовувати службових собак.

Легально носити та застосовувати вогнепальну зброю можуть лише співробітники Державної служби охорони при МВС України.

4

Автомобілі охорони з мигалками: це законно?

Із синіми мигалками можуть їздити або автівки Державної служби охорони, або інкасаторські машини. Звичайні охоронці можуть використовувати проблискові маячки помаранчевого кольору, що не дають переваги на дорозі.

5

Охоронці мають право застосовувати силу?

Так, але тільки у виняткових випадках, прописаних в законі: при захисті себе або іншої людини від нападу, при спробі затримати зловмисника, який нелегально проникнув на об'єкт або вчинив інше правопорушення.

Після застосування сили охоронець повинен негайно повідомити про це начальнику та в поліцію.

6

Що робити, коли охоронці порушують ваші права або б'ють?

Викликайте поліцію. Добре, якщо хтось поруч буде знімати те, що відбувається, на відео: так легше буде довести протиправність дій охорони.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X