Бустерну дозу вакцини на Харківщині одержали 39 осіб - Накипіло
Події

Бустерну дозу вакцини на Харківщині одержали 39 осіб

На Харківщині йде ревакцинація бустерною та додатковою дозами вакцин проти коронавірусу. Про це повідомив голова Харківської ОДА Олег Синєгубов.

«З початку кампанії на Харківщині додаткову дозу щеплення вже отримали 177 осіб, бустерну дозу 39 осіб», розповів Олег Синєгубов.

Бустерну дозу вводять людям 60+, медикам та співробітникам інтернатів для того, щоб посилити захист через поступове зниження ефективності вакцини. Бустер мРНК-вакцини слід вводити через 6-9 місяців після вакцинації. Сертифікат про вакцинацію у «Дії» можна буде продовжити.

За даними прес-служби ХОДА, люди віком від 60 років можуть отримати бустер, незалежно від того, якою вакциною вони прищепилися. Записуватись на щеплення  у будь-якому пункті чи центрі вакцинації COVID-19.

Додаткову дозу вводять людям, у яких міг не виробитись достатній рівень імунітету через важкі захворювання: наприклад, рак крові, ВІЛ-інфекції, трансплантацію органів, хіміотерапію, лікування великими дозами гормональних препаратів. Додаткову дозу вводять через 1-3 місяці після останнього щеплення тією ж вакциною, якою робили попередню вакцинацію.

Крім того, тепер можливі такі схеми використання різних вакцин для основного курсу щеплень від COVID-19:

1-а доза CoronaVac/Sinovac + 2-а AstraZeneca, Pfizer або Moderna;
1-а доза AstraZeneca + 2-а Pfizer або Moderna;
1-а доза Pfizer, Moderna + 2-а AstraZeneca.

Інтервал між введенням для всіх схем 28 днів. Такі ж схеми можна застосовувати для додаткової або бустерної дози.

Нагадаємо, у Харківській області на сьогоднішній день можна зробити щеплення у 35 центрах вакцинації, 169 пунктах щеплень або за допомогою 75 мобільних бригад.

Усього в області щеплення проти COVID-19 зробили 1073244 осіб близько 51% населення регіону.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X