Бустерна доза вакцини: як отримати? - Накипіло
Події

Бустерна доза вакцини: як отримати?

6 січня міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко підписав указ, який дозволяє щепитися бустерною дозою вакцини всім охочим повнолітнім українцям.

Вакцинувати бустером розпочали 8 січня. За три дні третє щеплення отримали майже 25 тисяч українців.

А навіщо мені ще й бустер?

Результати випробувань свідчать, що бустерна доза забезпечує кращий захист, ніж вакцинація двома дозами. Дослідження Агентства безпеки охорони здоров'я Великої Британії продемонструвало: через три місяці після третьої дози щеплення у людей, старших за 65 років, зберігається 90% рівень захисту від госпіталізації та тяжких наслідків «омікрону».

Якими вакцинами роблять щеплення?

Перевагу лікарі віддають мРНК-вакцинам: Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech. У разі їхньої відсутності можна буде використати інші вакцини, які відповідають дозволеним в Україні схемам.

Після отримання основної дози CoronaVac можна вакцинуватися AstraZeneca, Pfizer або Moderna, а AstraZeneca можна комбінувати зі Pfizer або Moderna.

Через який час після другої дози можна одержати третю?

Не раніше, ніж за пів року. Сертифікат про вакцинацію буде дійсний 270 днів від моменту отримання бустера. При цьому в сертифікаті будуть дані лише про останню вакцину. Якщо ви отримали перші дві дози препарату AstraZeneca, а бустер від Pfizer, то в сертифікаті відображатиметься саме ця вакцина.

Українцям з ослабленим імунітетом, які отримали додаткову дозу вакцини, рекомендують щепитися бустером у термін від трьох до шести місяців.

Де та як можна вакцинуватися бустерною дозою?

Зверніться до сімейного лікаря або знайдіть найближчий до вас центр вакцинації. Можна записатися на конкретний час або прийти без запису та вакцинуватись у порядку загальної черги.

Які протипоказання та побічні ефекти є у бустера?

Протипоказаннями можуть стати алергія на компоненти вакцини та температура тіла вище 38,5 ºC. Окремих побічних ефектів після бустера, за словами головного санітарного лікаря України Ігоря Кузіна, також не реєструють. 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X