Брехня в деклараціях: Рада посилила відповідальність держслужбовців - Накипіло
Події

Брехня в деклараціях: Рада посилила відповідальність держслужбовців

Верховна Рада в цілому ухвалила закон, яким посилила відповідальність за декларування недостовірної інформації та за неподання декларацій держслужбовцями.

Що зміниться:

  • посадовця, який не подав декларацію, або збрехав в ній, не звільнять від покарання, навіть якщо він щиро покається, активно сприятиме слідству і повністю відшкодує завдані збитки;
  • депутати підвищили штрафи за недостовірне декларування та додали можливе позбавлення волі. За відмінність від правдивих даних у розмірі 8 500 – 34 000 гривень, призначать штраф від 51 000 до 68 000 гривень або обмеження волі до двох років. А за відмінності понад 34 000 гривень передбачено штраф від 68 000 до 85 000 гривень або позбавлення волі до двох років;
  • за неподання декларації чиновнику зможуть обмежити волю до двох років.Депутати проголосували за правки, які стосуються декларування майна членів сім’ї. Майно члена сім’ї необхідно вказувати в декларації лише тоді, коли сам член сім’ї надав таку інформацію декларанту. А якщо декларант про щось не знає і не задекларував це, то і посиленої кримінальної відповідальності не нестиме.

Депутати проголосували за правки, які стосуються декларування майна членів сім’ї. Майно члена сім’ї, необхідно вказувати в декларації лише тоді, коли сам член сім’ї надав таку інформацію декларанту. А якщо декларант про щось не знає і не задекларував це, то і посиленої кримінальної відповідальності не нестиме.

Закон набуде чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

«Тепломережі» змінили графік ремонтів: у яких районах Харкова гарячу воду відключили раніше

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо