Бекстейдж опери «Вишиваний. Король України». Фоторепортаж - Накипіло
Події

Бекстейдж опери «Вишиваний. Король України». Фоторепортаж

У СХІD OPERA (Харківському національному академічному театрі опери та балету імені М. В. Лисенка) провели репетицію опери «Вишиваний. Король України». Її написала композиторка Алла Загайкевич на лібрето Сергія Жадана.

Постановка присвячена постаті, яка об'єднує австрійську та українську історію, — ерцгерцогу Вільгельму фон Габсбурґ-Лотаринзькому, відомому як Василь Вишиваний. Він захоплювався українською літературою, історією та культурою, писав вірші українською мовою, багато подорожував українськими землями в складі Австро-Угорщини. Своє прізвисько ерцгерцог отримав у 13-му полку уланів, яким командував під час війни: один із солдатів подарував Вільгельму вишиванку, яку австрієць часто носив. За цю звичку ерцгерцога прозвали Василем Вишиваним.

В опері беруть участь приблизно 200 артистів. Спеціально для вистави в цеху театру пошили понад 350 костюмів з елементами стімпанку, а також створили триярусну «вертепну» конструкцію вагою п'ять тонн. Загальна вартість постановки перевищує 17 мільйонів, із них понад п'ять мільйонів — меценатська допомога. Це робить її найдорожчою оперою в Україні, відзначають організатори.

Прем'єра відбудеться 1 та 2 жовтня на сцені СХІD OPERA.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

    X