Атака бойовиків не поширювалася на ділянку розведення військ в Золотому, — Генштаб ЗСУ - Накипіло
Події

Атака бойовиків не поширювалася на ділянку розведення військ в Золотому, — Генштаб ЗСУ

Голова Генштабу ЗСУ Руслан Хомчак розповів подробиці нападу окупантів вранці 18 лютого.

За його словами, після 5:00 ранку незаконні формування РФ відкрили вогонь з усіх систем по позиціях 72-ї та 93-ї окремих механізованих бригад. Через 15 хвилин окупанти спробували атакувати спостережні пости бригад за трьома напрямками на ділянці від Новотошківського до Жолобка (Луганська область). Українські захисники відкрили у відповідь вогонь. У результаті зав'язався бій, в основному на спостережному пункті 72-ї ОМБр.

«Згідно з п'ятою статтею Статуту ООН, ми дали адекватну відповідь зі всього озброєння, яке необхідно було застосувати. Перед тим дали команду, щоби люди відійшли зі спостережного пункту — прийшлося туди наносити вогонь, в тому числі з артилерії», — розповів Хомчак під час брифінгу.

Атака противника була зупинена. Приблизно з 10-ї ранку бойовики запросили режим тиші. Зараз в зоні наступу працює загальний центр координації та контролю, щоби сторони могли забрати загиблих та поранених.

У результаті нападу один український військовослужбовець загинув, троє отримали поранення, у двох — контузія. Постраждалим надають допомогу в лікарнях. За даними Генштабу, з ворожої сторони загинули чотири бойовики, шестеро — поранені.

На даний момент ситуація стабільна та контрольована, запевнив начальник Генштабу.

Він також заявив, що атака не поширюється на ділянки розведення військ, зокрема ту, яка знаходиться в населеному пункті Золоте-5.

«Лінія зіткнення — 410 кілометрів. Ділянка розведення знаходиться в частині Катеринівки та доходить до одного з п’яти Золотих (населених пунктів з такою назвою — ред.). На сьогодні ми не говоримо про них. Із трьох ділянок (розведення військ — ред.) бувать провокації тільки в Петрівському. Ми на них не відповідаємо. У Золотому не було жодних проблем з моменту розведення», — додав військовослужбовець.

Наступ бойовиків українські військові вважають показним.

«Сьогодні п'ята річниця дебальцевських подій. Ми розцінюємо так, що ворожі формування хотіли спостережні пости захопити з метою показати, напевно, своєму населенню, перед яким вони звітуються, що вони можуть просунутися вперед на 300—500 метрів. Це війна, і кожний метр для воюючої сторони дорогий. У тактичному плані це не змінює нічого в обстановці», — прокоментував Хомчак.

Президент Володимир Зеленський висловив співчуття родині загиблого бійця та заявив, що дана провокація «не змінить курс до того, що ми наближаємося до припинення війни».

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X