26 медалей здобула наша паралімпійська збірна на чемпіонаті світу з біатлону та лижних перегонів - Накипіло
Події

• Анна М’ясникова
  • Parasport Sverige
  • 29 Січня 2023

Паралімпійська збірна України стала четвертою в загальному медальному заліку.

У шведському Естерсунді завершився чемпіонат світу-2023 з парабіатлону та лижних перегонів. Команду України представили на змаганнях 24 спортсмени з інвалідністю.

Найбільше нагород виборов Олександр Казік, він виступає серед атлетів із порушенням зору (разом із гайдом Сергієм Кучерявим). На рахунку спортсмена — три «золота» в біатлоні та дві «бронзи» в лижних перегонах.

783 1

Біатлон

Українська збірна стала найкращою в медальному заліку, виборовши по п'ять золотих, срібних та бронзових медалей.

Окрім Олександра Казіка «золото» нашій країні принесли Людмила Ляшенко та Тарас Радь, які змагалися в індивідуальній гонці на дистанції десять кілометрів.

Другим місцем відзначилася Оксана Шишкова, яка змагалася в гонці зі спортсменами з порушеннями зору. По дві срібні нагороди здобули Григорій Вовчинський та Богдана Конашук (в індивідуальній гонці стоячи, дистанції 10 та 12,5 кілометра). А от гонка на 12,5 кілометра для Богдани була менш вдалою: спортсменка посіла третє місце.

Сергій Романюк двічі посів третє місце (спринт та індивідуальна гонка стоячи, 10 км). Також «бронзою» в індивідуальній гонці на 12,5 кілометра відзначилися Максим Мурашовський та Людмила Ляшенко

Лижні перегони

У цьому виді змагань в України 11 медалей та 11 місце в таблиці. Дві нагороди — в естафетних гонках.

Українська четвірка Павло Баль, Богдана Конашук, Тарас Радь і Людмила Ляшенко фінішувала другою. Атлети лише на 4,5 секунди поступилися американській команді.

У відкритій естафеті також відзначилися Дмитро Суярко, Григорій Вовчинський, Василь Кравчук та Ярослав Решетинський. Українська команда не змогла випередити спортсменів з Німеччини та Норвегії та в результаті фінішувала третьою.

Призери в індивідуальних змаганнях

Тарас Радь та Григорій Вовчинський здобули «срібло» у спринті.

Ще сім бронзових медалей принесли Україні Павло Баль, Григорій Вовчинський, Оксана Шишкова, Назар Шевчик, Олександр Казік і Тарас Радь.