24 січня. Цей день в Україні та світі - Накипіло
Події

24 січня. Цей день в Україні та світі

24 січня в Україні святкують День зовнішньої розвідки

Ми вшановуємо неосяжний, переважно невидимий внесок розвідників, які допомагають зберегти суверенітет і незалежність нашої держави. Часто при тому — ризикуючи життям. Зовнішня розвідка існувала ще за часів Гетьманщини в XVII сторіччі, а 24 січня 1919 року було створено перший підрозділ розвідки в УНР. Саме ця дата вважається започаткуванням зовнішньої розвідки України.

Вона захищає наших людей від терористичних та екологічних погроз, від впливу недоброзичливців та шукає зв'язок із потенційними союзниками. Сьогодні, під час війни, у протидії ворогу розвідники не лише ефективно стримують, а й ведуть наступальні операції, відстоюючи національні інтереси України.

24 січня 2019 року Оболонський районний суд Києва заочно засудив Віктора Януковича до 13 років позбавлення волі

Його було визнано винним за статтями «державна зрада» та «пособництво у веденні агресивної війни» Кримінального кодексу. При цьому Януковича виправдали за статтею «посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, що спричинило тяжкі наслідки». Януковичу інкримінували те, що 1 березня 2014 року, перебуваючи на території росії, він здійснив державну зраду.  Тоді він звернувся з письмовою заявою до президента рф путіна з проханням використати російські війська на території України. 

24 січня 1879 року народився композитор, диригент, фольклорист і громадський діяч  Станіслав Людкевич

Він став першим музикантом-професіоналом Галичини, фундатором симфонічного та інструментального жанрів. Був знайомий з Іваном Франком і присвятив поетові симфонію «Вічний революціонер». У творах майстра переважали монументальні твори на героїчну і патріотичну тематику. Найкращі композиції Людкевича написані на поезію Шевченка та Франка: кантати «Кавказ» і «Заповіт», симфонічна поема «Каменярі». А ще Людкевич був музичним редактором «Артистичного вісника», першого українського мистецького журналу. 

24 січня 1941 року народився Юрій Покальчук: письменник, перекладач, неординарна постать в українському літературному світі

Жвава натура і надзвичайна енергія надали його образу легендарної слави. Юрко Покальчук мав понад 600 публікацій в пресі, знав 11 іноземних мов, читав лекції у США, Канаді, Аргентині, Бразилії, у країнах Європи. Він перекладав Гемінґвея, Селінджера, Кортасара, Амаду, Кіплінга, Рембо, Борхеса та багатьох інших авторів. Сам написав 20 художніх книг, його «фішкою» були еротико-психологічні романи.

У 90-х Покальчук з групою «Мертвий півень» втілили мистецький проєкт «Вогні Великого Міста», де він читав вірші під музичний супровід. Це альбоми, записані у стилі французького шансону. Покальчук у 1986 році відвідав Прилуцьку колонію та відтоді понад 20 років піклувався про підлітків у колоніях, займався реабілітацією неповнолітніх. Спільно з режисером Максимом Бабаковим вони зняли документальний фільм про підліткову колонію «Зона особливої уваги».

24 січня святкують Міжнародний день освіти

Освіта допомагає людині стати грамотною, знайти хорошу роботу, забезпечити добробут, розкрити таланти та розвинути творчість. Часто отримання знань великою часткою населення допомагає розв'язати безліч соціальних проблем у масштабах держави: викорінити бідність, побороти неграмотність, покращити санітарію.

Це значно підвищує рівень життя міста, регіону, країни. Освічена людина виконує складну і цікаву роботу, надає кваліфікованіші послуги, створює кращі товари. Україна посідає 9 місце в світі за рівнем грамотності, цей показник у відсотках — 99,8% для нашої країни. А от за індексом рівня освіти Україна 48-ма в загальному списку. 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова