У Швейцарії відбувся різдвяний концерт, який організували українці (фото) - Накипіло
Події

У Швейцарії відбувся різдвяний концерт, який організували українці (фото)

  • Вікторія Пліс
  • Ірина Томчук
  • 18 січня

У різдвяний вечір у невеликому містечку Швейцарії (Невшатель) зібралися українці та місцеві жителі на свято «Народження світла». Зал на 700 місць був заповнений повністю, люди навіть стояли у проходах і сиділи на сходах. Там були українці, які вимушено покинули домівки через повномасштабне вторгнення, і швейцарці, які прийняли їх у своєму місті. 

Цей різдвяний концерт був у вигляді вистави: виступали діти, які за місяць вивчили танці, пісні, аматорський хор, дорослі співали українські колядки, щедрівки.

Говорить Ірина Томчук, одна з організаторок свята: «Все почалося з того, що українка Юлія Паж, яка живе у Швейцарії 20 років, запропонувала у телеграм-групі “Українці в Невшателі” зробити різдвяне свято. Щоби кожна українська сім'я, змушена залишити дім, відчула себе тут не одинокою. Українська культура багатогранна, і кожен із нас захотів поділитися тим скарбом, який має».

Метою було об'єднати українців, позбавити їх відчуття самотності, і познайомити швейцарців з унікальними українськими традиціями. Вистава велася двома мовами. Символічною була хореографічна постанова «Добра і зла». 

«Ми отримали багато відгуків від швейцарців: на концерті вони плакали та переживали разом із нами емоції, пов'язані з війною в Україні. Наша надія на перемогу України не згасає, Україна житиме! Українці — непереможні!».

Це свято підготували:

  • Ольга Іщенко — хореографка-балетмейстерка, викладачка танців із Люботина; 
  • Ірина Томчук — вокалістка та викладачка вокалу з Харкова;
  • Тетяна Чорнооченко — режисерка з Києва; 
  • Оксана Годун — костюмерка, декораторка з Миколаєва.
  • Кристина Гончарук — декораторка, організаторка дозвілля для дітей із Донецька; Катерина Жабуровська — керівниця хору української народної пісні «Переспів», вокалістка з Вишгороду.

Організатори вдячні місцевій адміністрації за допомогу у проведенні свята, за надання приміщення та обладнання. Влада допомогла залучити якнайбільше людей до цієї події: її освітлювали на телебаченні, про виставу говорили на радіо, рекламували у соціальних мережах.

«Друг швейцарець надрукував багато екземплярів запрошень, а ми їх роздавали де могли, навіть в автобусах була реклама цього заходу, цього свята!» — каже Ірина.

Після концерту відвідувачі зібрали кошти на допомогу Україні.


У Харкові проходить Різдвяний фестиваль вертепів: фото і програма

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова