У Києві блогери ґвалтували дівчат заради контенту: реакція соціальних мереж, правозахисників та поліції - Накипіло
Події

У Києві блогери ґвалтували дівчат заради контенту: реакція соціальних мереж, правозахисників та поліції

Група хлопців з Івано-Франківська влаштовувала вечірки в орендованій квартирі у Києві. Вони накачували дівчат алкоголем і транквілізаторами та ґвалтували. Понад те, хлопці викладали на своїх профілях у Twitter, Instagram та Telegram фото і відео знущань.

Як пише журналістка Анастасія Бакуліна, самі блогери родом з Івано-Франківська, проте зараз живуть у Києві. На вечірках дівчат накачували алкоголем і препаратом «Ксанокс» — транквілізаторами.

«Вони фотографують та знімають дівчат, коли ті у відключці лежать на підлозі туалету без верхнього одягу. Вони лізуть своїми пальцями у вагіну дівчини, коли вона взагалі не подає ознак притомності, а отже, не давала дозвіл на петинг. Вони знімають інтимні органи дівчини, обурюючись наявності волосся там, коли сама дівчина непритомна», — написала Бакуліна.

Сам організатор вечірок у своїх соцмережах називав дівчат «шл*хами».

«Я просто показую, які дівчата є насправді. Голова у кожного своя, і рішення ухвалюєте ви», — написав організатор вечірок.

Інша блогерка Ярослава Кравченко зауважила, що ґвалтівники у повсякденному житті «займаються криптою».

Додамо, що правоохоронці вже відреагували на інцидент. 

«На цей час поліцейські встановили фігурантів справи та місця їхнього перебування. У рамках розпочатого кримінального провадження проводяться необхідні слідчі та розшукові заходи у столиці та ще одному регіоні держави», — йдеться у повідомленні Нацполіції.

Возможно, это изображение 8 человек, люди стоят, люди сидят, обувь и в помещении

 

Організатори п’яних вечірок у столиці, які принижували дівчат, можуть отримати до семи років в’язниці. Двох організаторів безчинства поміщено до ізолятора тимчасового тримання. Про це повідомив голова Нацполіції Київщини Андрій Нєбитов.

Нет описания фото.

«Слідчі і прокурори Київської області звернуться до суду з клопотанням про обрання останнім запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Подальшу долю зловмисників вирішить суд», — додав він.

Нет описания фото.

Громадська організація «Ла Страда-Україна», яка займається протидією ґендерно зумовленому, домашньому насильству та торгівлі людьми, нагадала: згідно з Кримінальним кодексом України, добровільною вважається згода, якщо вона є результатом вільного волевиявлення особи з урахуванням супутніх обставин.

Згода на секс та дії сексуального характеру вважається недійсною, якщо:

  • особі немає 14 років (секс з дитиною до 14 років навіть за її згодою вважається зґвалтуванням);
  • особа знаходиться в особливо вразливому становищі (має розумові, психічні чи фізичні особливості);
  • особа знаходиться під впливом алкогольних чи наркотичних речовин;
  • до особи застосовують примус, силу чи погрози, шантаж чи вмовляння;
  • згоду на секс намагаються отримати з використанням довіри, авторитету чи впливу на особу.

Якщо сексуальні дії були вчинені в стані непритомності, порушеної свідомості чи сну — це означає, що особа була нездатною дати добровільну згоду. У Кримінальному кодексі зазначено, що вчинення насильницьких дій сексуального характеру, не пов’язаних із проникненням в тіло іншої особи, без добровільної згоди потерпілої особи є сексуальним насильством (ст. 153), а вчинення дій сексуального характеру, пов’язаних із вагінальним, анальним або оральним проникненням в тіло іншої особи з використанням геніталій або будь-якого іншого предмета без добровільної згоди потерпілої особи є зґвалтуванням (ст. 152).

«Тобто якщо дії сексуального характеру або статевий акт відбулися без добровільної згоди особи — це завжди насильство. Під дописами з цією новиною можна побачити безліч коментарів у дусі «сама пішла — сама пила — сама винна». Тому знов і знов наголошуємо, що у насильстві завжди винен тільки кривдник, і ніколи — постраждала. Насильство не можна виправдати нічим!», — додали у громадській організації.

В громадській організації «Марш жінок» закликали дотримуватися норм Стамбульської конвенції.

Возможно, это изображение 5 человек и текст

«Ці хлопці не ховають ані облич, ані імен, вважаючи, ймовірно, що їм нічого не буде. Або, в силу свого віку чи розумових здібностей, не усвідомлюють можливі наслідки своїх дій. Навіть якщо жодна з постраждалих не напише заяву в поліцію, в Україні вже є інструмент, який регламентує, що розслідування злочинів щодо сексуального насильства, домагань та кримінальне переслідування не мають залежати цілком від повідомлення або скарги, поданої постраждалою. А отже, розслідування має відбутися. Всі докази — у відкритому доступі, включно з ймовірною адресою квартири, де все відбувалося, номерами машини кривдника та його ПІБ. Вимагаємо дотримання норм Стамбульської конвенції! Саме час, аби діяти не на папері!», — зазначили в організації.

ГО bekind.ua спільно з «Ла Страда-Україна» збирають 200 тисяч гривень на схованки для 50 дітей і жінок, які уже постраждали від насилля та потребують психологічної допомоги, тимчасового житла та фахової підтримки. 

Допомогти можна тут.


Українки за кордоном: як не потрапити до рук ґвалтівників

Ніжна, як киця vs тверда, мов криця: еволюція образу жінки в українському суспільстві

Сексуальне насильство в умовах війни: як діяти?

Що таке віктімблеймінг та як з ним впоратися? Поради психотерапевта

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова