У Харкові презентують «Фінальний епізод (війни, яка триває 400 років)» - Накипіло
Події

У Харкові презентують «Фінальний епізод (війни, яка триває 400 років)»

  • Аліка Піхтерева
  • 16 Листопада

Роман журналіста й письменника Євгена Положія про Маріуполь презентують у Харкові


«Фінальний епізод (війни, яка триває 400 років)» — історія життя 55-річного євангелістського пастора з Маріуполя Григорія Мотуза, багатодітного батька, волонтера, військового капелана. Оповідається про кілька місяців повномасштабного вторгнення. І водночас — це подорож вглиб історії України, яка б'ється за своє існування 400 років, — каже автор.

Із початком повномасштабного вторгнення пастор евакуює родину, родини прихожан і військових, дитячий притулок. Його волонтерський капеланський батальйон працює в «сірих» зонах по всій лінії фронту, а сини воюють і рятують людей пліч-о-пліч із батьком.

В одній із експедицій Григорій потрапляє в полон. Прикутий до підлоги у «столипінському» вагоні, він пригадує власне життя: дитинство, службу в радянській армії, боротьбу з наркомафією за безпритульних підлітків, пошук свого коріння і правди у мареві російської пропаганди.

Це перша книжка Євгена Положія за останні вісім років.

«”Фінальний епізод” — масштабне полотно, найкращий текст, написаний мною. Сучасний дорослий роман, створений на основі реальних людських історій та архівних матеріалів. Ще до повномасштабної війни я протягом трьох років записав із прототипом головного героя пастором Геннадієм Мохненком 14 великих інтерв’ю. Звісно, тоді планувалася зовсім інша книга, проте війна внесла свої корективи, тож останні інтерв'ю про Маріуполь і роботу волонтерського капеланського батальйону, як і інші історії, зважаючи на час і відстані, записувалися по телефону в 2022 році», — розповів Євген.

Автор презентуватиме книгу 18 листопада о 15 годині за адресою: вул. Квітки-Основ'яненка, 2.

 

Постійно читати новини не варто, і ось чому

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова