У Харкові попрощалися із засновницею «Харківських асамблей» Тетяною Вєркіною - Накипіло
Події

У Харкові попрощалися із засновницею «Харківських асамблей» Тетяною Вєркіною

Тетяна Вєркіна пішла з життя 4 липня у віці 75 років. Піаністка, співачка, викладачка, Народна артистка України, професорка, ректорка Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревського, заслужена діячка мистецтв України, Почесна громадянка Харкова, засновниця музичного фестивалю «Харківські асамблеї» — перелік регалій можна продовжувати.

У 1991 році на уламках розваленого радянського союзу вона створила Міжнародний музичний фестиваль «Харківські асамблеї». Його ідея полягала в тому, щоби об’єднати людей у всьому світі за допомогою класичної музики. Програма щороку була насиченою: виступали українські та іноземні музиканти, проводили майстер-класи знані виконавці світового рівня. Фестиваль зазвичай тривав декілька тижнів. 

«Фестиваль символізував єднання людей творчих професій, а згодом його місія викристалізувалася у словах, котрі стали потужним девізом форуму: “Противлення злу мистецтвом”. У цьому була життєва позиція Тетяни Борисівни, і вона транслювала її впродовж багатьох років. Завдяки Тетяні Вєркіній навіть далекі від мистецтва можновладці, котрих їй доводилося переконувати у необхідності фестивалю, починали розуміти значення класичної культури для духовного зростання людини, формування внутрішнього стрижня, який допомагає стійко приймати життєві випробування. Мабуть, сьогодні чимало харків'ян можуть щиро сказати, що вони зобов'язані важливими якостями в собі їй, сильній жінці з непростим характером, надзвичайною вимогливістю до себе та оточуючих, колосальною енергією та силою духу, непереборною волею у боротьбі з найжахливішими обставинами — і чарівною посмішкою», — написала у спогадах співробітниця Харківського університету мистецтв Інга Долганова.

photo 2022 07 27 13 47 37 3

Церемонія прощання з Тетяною Вєркіною відбулася 27 липня в Академічному театрі музичної комедії. Про це повідомила пресслужба Харківської мерії.

Чому в театр (не)пушкіна ніяк не можуть призначити директора та що колектив планує робити з репертуаром та російською мовою постановок

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова