У Харкові мерія звільнила орендарів комунального майна від плати за половину 2022 року - Накипіло
Події

У Харкові мерія звільнила орендарів комунального майна від плати за половину 2022 року

  • Анна М’ясникова
  • Ігор Лептуга
  • 1 Грудня 2023

Міськрада звільнила від сплати оренди підприємців-орендарів комунального майна за період з 24 лютого до 30 вересня 2022 року. За таке рішення проголосували на сесії сьогодні.

Як зазначають в пояснювальній записці, це рішення допоможе знизити навантаження на орендарів комунального майна, які фактично не могли використовувати його за призначенням. 

Орендодавці та балансоутримувачі мають перерахувати орендну плату, яку нараховували з 24 лютого. Переплату вони повинні будуть зарахувати як орендну плату на майбутній період.

Крім того, з 1 жовтня допоки діятиме воєнний стан та ще три місяці після його припинення оренду можуть не платити:

  • Особи та ФОПи, призвані або прийняті на військову службу після оголошення воєнного стану. Орендарі або члени їхніх сімей мають надати орендодавцю документ, що підтверджує факт початку військової служби. Це можна зробити протягом дії військового стану та ще 60 днів після його завершення.
  • Орендарі, які не використовують комунальне майно за цільовим призначенням, визначеним договорами оренди, у зв'язку з тимчасовим вилученням майна з їхнього користування.

«Перерахунок орендної плати здійснювати в односторонньому порядку без внесення відповідних змін до договорів оренди», — ідеться в тексті рішення.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова