У Каразінському університеті з'явиться уповноважений з питань державної мови - Накипіло
Події

У Каразінському університеті з'явиться уповноважений з питань державної мови

Слідкувати за тим, як викладачі університету імені В. Н. Каразіна володіють та користуються українською мовою, вирішили на засіданні вченої ради закладу. А повідомив про це Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Рішення прийнято через те, що протягом 2022 року на адресу Секретаріату Уповноваженого із захисту державної мови надійшло сім звернень щодо застосування недержавної мови деякими викладачами ХНУ. На двох викладачів складено адмінпротоколи.

До повномасштабного вторгнення в університеті нерідко використовували російську мову. Частину викладачів підозрювали у симпатіях до «руського миру».  Зокрема, активним  послідовником цих ідей був професор Олександр Міхільов, який публічно демонстрував антидержавну позицію, а згодом емігрував у Москву.

Через сепаратиські заяви було звільнено декана соціологічного факультету Віталія Лукащука. У 2016 році розгорівся скандал навколо призначення на посаду декана історичного факультету Артема Литовченко, якому закидували активну участь у Антимайдані.

Втім, проросійські настрої були не лише в ХНУ. Серед гучних скандалів заяви у соцмережах доцента Харківської державної академії культури Наталії Сємєйкиної на підтримку путіна, та навіть підтримка терористів ДНР з боку викладача кафедри тактико-спеціальних дисциплін Харківського інституту танкових військ Геннадія Бондарева у 2019 році. І це в часи, коли десятки студентів і викладачів харківських вишів зі зброєю в руках захищають Україну.

Тому «лагідна українізація» харківських навчальних закладів питання не  лише мовне. Каразінський університет розпочав вирішувати його ще влітку: була ліквідована кафедра російської мови та літератури. Натомість створили кафедру слов'янської філології.

Уповноваженим з питань державної мови (на громадських засадах) ХНУ став Микола Філон кандидат філологічних наук, завідувач кафедри української мови, заступник декана філологічного факультету з наукової роботи.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова