Туреччину продовжує трясти, сейсмологічну активність фіксують і в рф, і в Америці - Накипіло
Події

Туреччину продовжує трясти, сейсмологічну активність фіксують і в рф, і в Америці

Кількість загиблих у Туреччині продовжує зростати. На сьогодні відомо про щонайменше 3 381 загиблу людину, ще 20 426 осіб травмовані. У Сирії загинуло приблизно 1 444, поранено понад 3 500 людей. Але цифри не остаточні, рятувальники лише почали розбирати завали. 

Серед зниклих — 27 українців. У посольстві повідомили, що з ними немає зв’язку. При цьому дипкорпус інформує, що шестеро українців, які вважалися зниклими, знайдені. Їхній стан задовільний, у деяких зруйноване житло. 

Усього через землетрус зруйновано понад 3 000 будинків, понад те — Цитаделі Алеппо в Сирії та фортеця Газіантеп в Туреччині, — історичні пам’ятки, спадщина ЮНЕСКО.

6 лютого на кордоні Туреччини та Сирії в провінції Газіантеп стався землетрус, один із найпотужніших за останні 100 років. За шкалою Ріхтера, його магнітуда склала 7,8 бала.  Особливістю цьогорічної сейсмологічної активності є масштаб географії та час. Перші землетруси були зафіксовані ще 3 лютого, зокрема товчки магнітудою 3,5 бала були у Карпатах.

Сьогодні у Туреччині відбулися ще декілька товчків магнітудою 4 бали. Також трясло Нью-Йорк, Куріли, Аляску. Численні експерти наразі надають прогнози, чи торкнеться великий землетрус Києва, чи інших міст України. Проте Україна не знаходиться у сейсмологічно активній зоні, тож руйнівні землетруси нам не загрожують. 

Для тих, хто переживає, має близьких в Туреччині або інших країнах, де можливі землетруси, і турбується про них, існують різні безплатні додатки для мобільних телефонів. Вони показують вірогідність товчків, сейсмологічну активність у реальному часі: це, наприклад, Earthquake Alerter Free, IGN Seismology PRO, SkyAlert, eAfad, LastQuake тощо.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова