Тупи як пропагандист: тест на розуміння російських маніпуляцій - Накипіло
Події

Тупи як пропагандист: тест на розуміння російських маніпуляцій

З початку повномасштабного російського вторгнення окупанти атакували Україну не тільки зброєю всіх калібрів і видів, але й інформаційно.  На Харківщині російські пропагандисти створили низку Телеграм-каналів, що намагаються просувати наративи агресора.

Експерти Infocrime проаналізували повідомлення, що зʼявилися в таких каналах у липні 2022 року і зробили на їх основі тест. Спробуйте вгадати, що прийшло на думку російським пропагандистам.

Хто винен на думку пропагандистів в обстрілі тролейбусної зупинки біля ринку Барабашово 21 липня?

Вірно! Невірно!

ТГ-канал окупантів «На самом деле в Харькове» намагався відбілюючи російських військових, які обстріляли зупинку тролейбусів біля ринку Барабашово. Автори цього каналу поклали вину за обстріл на спецпідрозділ «Кракен» і його командира Костянтина Немічева — мовляв Немічев обстріляв ринок через власні бізнес-інтереси.

З ким підписав «договір про співробітництво» представник окупантів Віталій Ганчев?

Вірно! Невірно!

У фантазіях пропагандистів з «На самом деле в Харькове» «гауляйтер Харківської області» підписав «договір про співробітництво з ДНР». Чекаємо договорів з Вакандою і країною Оз.

Що зробила російська армія з Ізюмом, за версією окупантів?

Вірно! Невірно!

Ще один паблік окупантів, «Купянск Zа Мир!» заявляє, що руйнування будівель ракетами і вбивства мирних жителів в Ізюмі — це насправді «наведення порядку і повернення до нормального життя».

Що на думку росіян найбільше дратує жителів Харкова?

Вірно! Невірно!

Не постійні російські обстріли, не руйнування окупантами міста — росіяни пишуть в телеграм-каналі «На самом деле в Харькове», що жителів Харкова найбільше дратує звання «міста-героя».

Як окупанти виявляють «українських диверсантів» в окупованому Купʼянську?

Вірно! Невірно!

Пропагандисти з каналу «Купянск Zа Мир!» повідомили про затримання «двох українських диверсантів», які нібито заховали в сараї форму ЗСУ і протитанковий комплекс «Скіф». Останній, до речі, важить більше 30 кілограмів і встановлюється на триногу. Дивно, що пропагандисти не додали, що «диверсанти» ще й йшли Купʼянськом, співаючи «Батько наш Бандера» для більшої конспірації.

Куди йде на «експорт» продукція з окупованих територій Харківської області?

Вірно! Невірно!

Навіть Південна Корея не хоче торгувати краденим з окупантами, тому ті просто крадуть мʼясо на тимчасово окупованих територіях Харківської області і перевозять на тимчасово окуповані території в Донецькій області. Вони називають це «торгівлею».

Тупи як пропагандист: тест на розуміння російських маніпуляцій
Ви взагалі не розумієте окупантів, бо не вивчали діалекти півнячого кукурікання. Це напевно і добре
Деякі наративи пропагандистів передбачувані, але їх тупість змогла вас здивувати!
Ви ас і майстер розуміння того, як працюють російські пропагандисти. Але може побережете свою психіку?

Проєкт реалізується ГО «Інститут масової інформації» та «Накипіло» і фінансується Фондом Thomson Reuters у межах програми підтримки незалежних ЗМІ в країнах Східного партнерства за підтримки Міністерства закордонних справ і в справах Співдружності націй Великої Британії.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова