Тест: Що може статися, якщо ви знайдете вибухонебезпечний предмет? - Накипіло
Події

Тест: Що може статися, якщо ви знайдете вибухонебезпечний предмет?

  • Анна М’ясникова
  • Віта Пліс
  • 5 Листопада 2022

Так-так, усі знають, що чіпати снаряди або ходити в ліс на деокупованих територіях небезпечно. Чиновники та Державна служба України з надзвичайних ситуацій регулярно про це попереджають. Але іноді кортить взяти частину снаряда як сувенір, якщо вже випала нагода, або піти по гриби чи на риболовлю. Навіть якщо ви свідомі, у стресі мозок може відреагувати не так, як мав би.

Ми зібрали поради ДСНС та змоделювали різні ситуації. Перевірте ваші шанси на виживання.

Ви помітили людину, яка підірвалася на міні. Ваші дії?

Вірно! Невірно!

Як би це не звучало цинічно, але насамперед треба пам'ятати про власну безпеку. Бігти на допомогу або витягати поранену людину із замінованої території — така собі ідея. Найчастіше міна не закладається одна, тож замість одного постраждалого може стати два, тоді ви точно нікому не допоможете. Або ж при витягуванні постраждалий може зачепити ще одну міну.

Ого, частина касетної бомби окупантів. Візьмете собі?

Вірно! Невірно!

29 жовтня в селі Федорівка на Харківщині від вибуху ракети загинули батьки та дитина. За даними поліції, чоловік приніс додому нерозірвану частину ракети С-300, вона здетонувала.

Ну а хоча б запал від гранати можна взяти?

Вірно! Невірно!

Запали та підривники теж можуть бути небезпечні.

Протитанкова міна призначена для транспорту та спрацьовує від тиску ваги понад 120 кг. Міну можна взяти в руки, і нічого не станеться.

Вірно! Невірно!

Чіпати протитранспортну міну, не перевірену саперами, — це як грати в «російську рулетку». Понад те, пастка може спрацювати, коли ви спробуєте її дістати: поруч можуть встановити протипіхотну міну.

Ви йдете дорогою, і на узбіччі в траві побачили щось схоже на міну. Який алгоритм дій правильний?

Вірно! Невірно!

Від радіосигналу з телефона міна може вибухнути, тож варто спершу відійти на безпечну відстань. Якщо поруч інші люди, попередьте їх про небезпеку. За можливості, позначте місцевість, наприклад, палкою, і дочекайтеся приїзду піротехніків.

Яка безпечна відстань від вибухонебезпечного предмета?

Вірно! Невірно!

За рекомендаціями ДСНС, необхідно відійти щонайменше на 100 метрів.

На прогулянці собака приносить знайдену іграшку. Ви берете її до рук і розумієте, що з іграшкою щось не так. Перша дія?

Вірно! Невірно!

Звісно, хочеться якомога швидше позбутися небезпеки, проте краще не жбурляти іграшку. Вибухівка може бути закладена в розрахунку саме на таку реакцію.

Ви йдете перевірити, наскільки зруйнований будинок знайомих. Підходячи до паркана, помічаєте натягнуту ліску. Що зробите?

Вірно! Невірно!

Від перерізання ліски прикріплена до неї міна чи граната може здетонувати. Також зона вздовж ліски або дроту може бути додатково замінована протипіхотною міною.

Під який предмет окупанти зазвичай не маскують вибухівку?

Вірно! Невірно!

Насправді, це питання-пастка. Окупанти можуть замаскувати вибухівку під будь-який предмет. Особливо вони полюбляють її залишати поблизу житлової зони або біля дитячих майданчиків.

Тест: Що може статися, якщо ви знайдете вихонебезпечний предмет?
Схоже, ви дуже заклопотані іншими справами. Аби не сподіватися лише на добру вдачу під час небезпечної ситуації, варто перечитати поради з мінної безпеки.
Якщо ви натрапите на снаряд або міну, ваші шанси на виживання великі. Так тримати!
Може, вам задуматися, аби стати інструктором з мінної безпеки?

Мапа розмінування України

Як працює унікальна машина для розмінування територій на Харківщині

Чугайстер, мавка, повітруля: тест на знання українських міфічних істот

Цю публікацію було створено за фінансової підтримки Європейського Союзу в партнерстві з DW Akademie. Вміст публікації є одноосібною відповідальністю медіагрупи «Накипіло» та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова