Тест: Наскільки добре ви знаєте тексти гурту «Жадан і Собаки» - Накипіло
Події

Тест: Наскільки добре ви знаєте тексти гурту «Жадан і Собаки»

Гурт «Жадан і Собаки» нині перебуває на заслуженій хвилі популярності. Прихильники роблять із ними безліч тік-токів, переспівують пісні, миттю розмітають усі квитки на концерти. Втім, ми замислились: а як багато шанувальників знають тексти пісень із перших альбомів гурту, коли «Жадан і Собаки» були ще Жадан і «Собаки в космосі»? Як далеко слухачі готові зайти у пізнанні ска-панку? Чи готові слухати пісні без приспівів? Давайте це перевіримо!

Хто, за версією Жадана, був справжньою суперзіркою перших концертів гурту «ЖіС»?

Вірно! Невірно!

За непідтвердженою версією, на створення пісні «Мадонна» гурт надихнула постать Ірини Фаріон. Проте це всього лише версія, тому вірним є перший варіант.

Яку назву має пісня, створена для поминок і дискотек?

Вірно! Невірно!

Мама повернеться і буде в шокові, що на столі не борщ із компотом, а водка «Хортиця» і вафлі «Артек». Проте добре, що хоч якась закусь є, не натще ж споживати лікеро-горілчані вироби. Власне, горілчані. До чого тут лікери?!

Учасники творчого колективу цінують один одного. А також — поважають партнерок, колег і навіть присвячують їм пісні. Про яку з композицій йдеться?

Вірно! Невірно!

Жахливе слово — тьолка, але не будемо засуджувати вибір барабанщика і волю його супутниці іменуватися саме так.

Хто являється ліричному героєві пісні «Мальви» у снах?

Вірно! Невірно!

Поки Апостол Петро чекав на ліричного героя композиції — він бачив солодкі сни, в яких йому являвся український Шива. Це міг бути Тарас Шевченко, бо хто ж як не він, але це вже треба уточнювати в Жадана, а він нині такий заклопотаний, що ми не наважилися йому дзвонити.

Жадан звертається до слухачів словами «Побачимося в Пеклі» під час:

Вірно! Невірно!

«З тими, хто сьогодні виживе, — ми побачимося після концерту. А з тими, хто помре, — побачимося в Пеклі!», — так колись гурт розпочинав свої концерти. «Шоу закінчилося, побачимося в Пеклі!», — так наразі концерти закінчуються.

Розберемось із праведниками. Їх досить багато, але кожен знайшов собі заняття у пісні «10 праведників». Цікаво, чи пам'ятаєте ви, який за рахунком праведник мав зустріч із психіатром та суддею?

Вірно! Невірно!

Було, дійсно. «П'ятий праведник не відав, що творив, а судді із психіатром поміж іншим говорив». А говорив багато, на цілий приспів назбиралося.

Для створення пісні «Два портвейна» музиканти позичили мелодію у відомого гурту:

Вірно! Невірно!

Безсоромні ска-панк музики нахабно поцупили музику з пісні Give it away гурту Red Hot Chili Peppers.

Яку з пісень Жадан виконував на концертах разом із донькою Марією?

Вірно! Невірно!

Теж непросте питання, навіть якщо ви справжній поціновувач гурту. Бо Марія, за словами її батька, дуже любить пісню «300 китайців», проте разом на концертах вони виспівували історію, як дехто в трьох країнах сидів за хуліганку.

Скільки назв пісень гурту містять в собі нецензурні слова? Не враховуючи жаргонізми на кшталт «мудаки», «бухло» чи «тьолка».

Вірно! Невірно!

Ми нарахували всього-на всього дві пісні: «Заїбали» та «Сукаблядь». Але якщо хтось візьметься порахувати загальну кількість матюків за всю історію «ЖіС» — зв'яжіться із нами. Ми подаруємо вам нічого.

«Хата без ремонту стоїть, Ти, сука, весь клей винюхав, Обої нічим приклеїти. Давай, малий, сходи в воєнкомат!», — з якого альбому композиція з цими рядками?

Вірно! Невірно!

Ці рядки ідеально пасують роману Жадана «Депеш Мод», проте все ж таки це слова з пісні «Воєнкомат (дебілів в армію не беруть)», яка пролунала в альбомі «Спортивний клуб армії».

«Вчи історію, готуй революцію», — продовжіть фразу з пісні «Зброя пролетаріату»:

Вірно! Невірно!

Ми доволі кострубато намагались вас заплутати: з римуванням текстів у нас не так добре, як у Жадана. Важко (і не потрібно) псувати чудові рядки «Вчи історію, готуй революцію. Лишай аудиторію, виходь на вулицю».

Пісня, яка могла б образити почуття віруючих, якби Жадана і Собак пустили виступати в греко-католицький храм:

Вірно! Невірно!

Мабуть, жодну з пісень гурту краще не співати в храмі, проте лірична композиція «Сукаблядь» може особливо засмутити греко-католиків.

Ляшко, брати Добкіни, Вітренко, Кернес. Хто з вищезазначених осіб не надихав автора текстів гурту та не згадувався у піснях?

Вірно! Невірно!

І Михайло, і його брат Дмитро згадувались у піснях гурту. «Міша, шо за гон? Міша, де бабки?», — пам'ятаєте ці рядки з пісні з пісні «Завод імені Шевченка»? А фразу «Добкіну Дімону передати за колону»? Отакоїчки. Ну, про хіт Іnstagram, де Жадан провів інвентаризацію майна Кернеса, годі й казати. Про Ляшка теж є окрема пісня, можливо, пану Олегу було неприємно чути про себе таке, але що ж. Із Вітренко — цікава ситуація, ви могли заплутатись. Раніше на концертах Жадан дійсно казав, що гіт «Натаха» присвячено саме їй, але це лише жарт. Музиканти люблять жартувати.

Якщо пригадуєте, була така пісенька про двох бердичівських євреїв, там йшлося про важку долю бандитів. Герої ведуть багато розмов, і між тим міркують «про головне». То що ж ці бандити вважають головним?

Вірно! Невірно!

Ми хитрі, тому питання було дуже непростим. У пісні Come on, man! дійсно проступає багато моралі та розмов «про головне». Проте третій пункт ми все ж вигадали, а інші — дійсно були в пісні.

Тест: Наскільки добре ви знаєте тексти гурту «Жадан і Собаки»
Хто такий Жадан і чому він не любить котів?
Не засмучуйтеся, краще беріть навушники, завантажуйте перші альбоми гурту в плейлист і нумо заповнювати прогалини! Аж заздримо вам: стільки нового для себе відкриєте.
З вами приємно мати справу!
Видно, що ви в темі. Варто підтягнути знання, або виспатись і пройти тест знову. Впевнені: ви все знаєте, просто були трошки неуважними. Точно знаємо: якщо вас розбудити посеред ночі й запитати: «Що з тобою доброго було?», — ви миттєво надасте правильну відповідь.
Ви — справжня суперзірка перших концертів «ЖіС»!
Ви точно не підглядали правильні відповіді? Браво! Навіть автори цього тесту не змогли б так блискуче впоратися з ним, як ви. Приємно мати справу з людиною, яка не тільки знає, скільки років без кобзона, а й те, як дихає «Радіо Харків».
Чи достатньо уважними ви були у 2022 році: тест

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова