«Тепер дім скрізь»: історія української родини, яку розділила війна - Накипіло
Події

«Тепер дім скрізь»: історія української родини, яку розділила війна

  • Новини Донбасу
  • 21 Січня 2023

За даними Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців, 7,9 мільйона  українців стали біженцями через повномасштабне вторгнення Росії. У більшості з цих людей в Україні залишилися рідні, адже майже половина сімей, за даними українських соціологів, — розділена війною. Це найбільша міграційна криза в Європі з часів Другої Світової війни.

Ірина пережила кілька тижнів окупації під Ірпенем на початку повномасштабного вторгнення Росії. Пригадує, що одразу як в область зайшли російські військові, почали глушити зв’язок. «Можливість подзвонити батькам була раз на декілька днів і буквально на тридцять секунд», — пригадує дівчина.

Зараз Ірина живе в Берліні, де навіть поставила театральну виставу за власним щоденником з окупації. Її мати — переселенка у Львові, а батько досі чекає на возз’єднання родини в рідному Миколаєві. «Тато каже: ой, я вже знаю, як розрізнити дрон-камікадзе, бо він гудить так, а інший дрон гудить так. А там чули, як прилетіли якісь там ще снаряди і ми вже обговорили з бабусею, що це були за снаряди….», — переповідає розмови Ірина.

Як війна розриває українські сім’ї та як люди дають собі з цим раду, дивіться у фільмі наших колег з «Новин Донбасу».

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова