Сильні та енергонезалежні. Шість простих кроків для споживачів, як ощадливо використовувати енергію - Накипіло
Події

Сильні та енергонезалежні. Шість простих кроків для споживачів, як ощадливо використовувати енергію

  • Альона Нагаєвщук
  • 24 Січня 2023

Встановіть радіаторні терморегулятори

Поставити датчики можна на кожну батарею. Це дозволить регулювати температуру відповідно до вашого комфорту. Якщо тривалий час у приміщенні нікого немає, підтримуйте тепло на мінімумі. Зменшивши температуру в приміщенні щонайменше на 1°С, можна зекономити до 6% теплоенергії. Тож у перспективі заощадите на комуналці.

Розмістіть за батареями тепловідбивний екран

Зробіть його власноруч. Підійде звичайна побутова фольга. Візьміть шматок матеріалу, більший за площу радіатора. Розташуйте його між батареєю та стіною, рівномірно розправте, а краї закріпіть скотчем або клеєм. За бажання та наявності коштів можете купити спеціальний фольгований теплоізолятор, та принцип роботи в обох випадках однаковий.

Взимку з нестабільним опаленням втрата навіть 2–3 градусів тепла досить відчутна. А при контакті батарей із зовнішньою стіною фактично відбувається «обігрів вулиці». Тому подібний тепловідбивний екран стане швидшим вирішенням проблеми. На додачу звільніть простір навколо батарей від будь-яких загороджень. Ті ж штори або меблі забирають частину тепла на себе.

Використовуйте на вікнах тканинні ролети

Вони створюють невеликий теплоізолюючий повітряний прошарок. Можна замовити ролети на всю ширину вікон або окремо на кожну шибку. Щоправда, свою енергоефективність такі ролети виправдовують за наявності пластикового склопакета.

Якщо ви наважились на заміну вікон, краще не шкодувати грошей і встановити двокамерний склопакет. Він складається з трьох стекол і двох повітряних камер між ними. Посилити термоізоляцію допоможе теплозберігаюча плівка.

Покладіть на підлогу килим

Здавалося б, ця річ інтер'єру давно вийшла з моди. Та достатньо дізнатися, скільки тепла ми віддаємо на обігрів підлоги і сусідської стелі — так і хочеться урізноманітнити побут і зберегти це тепло у власній оселі. Адже йдеться про втрату мінімум 20% теплової енергії. Тут стане в пригоді й старий килим, що раніше висів на стіні.

Користуйтеся бойлером, електросушаркою та індукційною плитою за потреби

Ці прилади неабияк покращують життя. Водночас вони є досить енергомісткими. Щоб зменшити і без того високе навантаження в енергосистемі, користуйтесь ними лише за потреби. Якщо готуєте їжу раз на кілька днів, а решту часу розігріваєте у мікрохвильовці, радше вимкнути індукцію хоча б на день. Воду в бойлері краще нагрівати вночі, а вдень вимкнути його. Для зручності можете поставити на бойлер реле часу. Фактично це «розумний» таймер. З ним бойлер буде автоматично вмикатися лише у заданий період. Керувати ним можна через застосунок на смартфоні.

Утеплюйте вхідні двері

Наклейте по периметру дверей гумовий або поролоновий ущільнювач. Через двері теж втрачається чимало тепла. Особливо, якщо у будинку немає традиційного тамбуру, і вхід до квартири одразу виходить на сходовий майданчик.

Не зайвим буде прослідкувати, щоб сусіди зачиняли двері в під'їзд. Якщо це стає систематичною проблемою, обговоріть із мешканцями можливість встановити на дверях доводчик.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова