«Стійкість попри все». У Сан-Франциско відбулася благодійна виставка свідчень українців про війну - Накипіло
Партнерські матеріали

«Стійкість попри все». У Сан-Франциско відбулася благодійна виставка свідчень українців про війну

  • Юлія Напольська
  • 6 Лютого

У Сан-Франциско відбулась благодійна виставка на основі воєнних свідчень українців, збережених на онлайн-платформі Svidok.org: «Стійкість попри все». 
Її мета — надихнути американців історіями незламних українців і привернути увагу до теми повномасштабного вторгнення росії. Це надзвичайно важливо зараз, коли у Вашингтоні не можуть схвалити пакет підтримки Україні, зазначив співорганізатор заходу, генеральний директор благодійного фонду AI for Good Джеймс Ходсон.

IMG 4244
«На жаль, справа України стає політичним пішаком у США. Це різко контрастує з тим, що більшість українців продовжують робити все можливе, аби жити далі. Ми хочемо побачити таку ж стійку рішучість у західних партнерів України», — пояснив пан Джеймс під час виставки.

За словами організаторів, тема стійкості має на меті надихнути також і малих американських донорів допомагати українцям. На своєму прикладі представники благодійного фонду AI for Good хотіли показати, що й невеликі організації можуть принести реальні зміни, продовжуючи підтримувати Україну, а не лише пасивно спостерігати за діями уряду.

«Кожна людина в кімнаті була вражена, коли спостерігала за свідченнями з платформи Svidok.org. Ось чому ці події важливі: коли ми приносимо історії українців сюди, західним союзникам не байдуже, і вони хочуть допомогти», — повідомила професорка університету Берклі, головна економістка фонду AI for Good Анастасія Федик.

А ще відбувся благодійний аукціон, де були представлені розписані елементи військового екіпірування та воєнні трофеї, зокрема велико-каліберні гільзи, подаровані військовослужбовцями. Під час заходу вдалось зібрати 10 тисяч доларів. Кошти підуть зокрема на тактичну медицину бійцям 92-ї окремої штурмової бригади ЗСУ та спецпідрозділу KRAKEN.

IMG 3775

Серед експонатів виставки були свідчення у фото- , аудіо- та відеоформатах.
Подія не лише підвищила обізнаність західних донорів, а й сприяла поширенню української культури серед українців за кордоном. Були презентовані витвори мистецтва майстрині петриківського розпису Катерини Криволап, художниць Вікторії Сокіл та Ольги Рондяк, ткачині гуцульських гобеленів Олександри Стецик.

IMG 3941

Раніше такі виставки вже відбулися в Нью-Йорку та Вашингтоні. Організатори прагнуть і надалі поширювати свідчення українців про війну росії у форматі виставок у США та в Європі.

Svidok.org — соціальна неприбуткова платформа, яка зберігає спогади українців про війну. Платформа співпрацює з Міжнародним кримінальним судом, Офісом Генпрокурора та передає їм свідчення про воєнні злочини. Метою платформи є також і міжнародний розголос щодо війни росії в Україні, аби зміцнити підтримку партнерів.

Зберегти спогад можна через Telegram-бот @SvidokNoteBot або на сайті Svidok.org за умови попередньої реєстрації.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова