Стан навколишнього середовища на Харківщині внаслідок бойових дій: головне - Накипіло
Події

Стан навколишнього середовища на Харківщині внаслідок бойових дій: головне

У пресцентрі медіагрупи «Накипіло» відбулася пресконференція на тему: як вторгнення росії руйнує довкілля, наскільки великою буде Zone Rouge на Харківщині та чи фіксують радіаційне забруднення у районах області. 

На всі ці питання відповів представник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, його Навчально-наукового інституту екології Андрій Ачасов. Публікуємо головні тези з пресконференції. 

Хімічне забруднення

Кожен вибух на нашій землі несе хімічне забруднення, можливо, навіть і радіаційне забруднення. Усі забруднюючі речовини з часом будуть потрапляти разом з поверхневим стоком (дощами, снігом) до поверхневих та підземних вод.

Розкладання трупів

На полях битв гинуть люди, і розкладання трупів надає бактеріологічне забруднення. Це може спричинити багато хвороб: наприклад, туберкульоз.

Снаряди

За статистикою німецьких фахівців, до 50 % снарядів на кшталт касетних боєприпасів, не вибухають одразу. Тому багато людей підривається.

Знімки території

Зараз працюють три космічні проєкти, які надають безкоштовні знімки будь-якої території на будь-який час. За цими знімками можна спостерігати і обраховувати небезпеку, яку несе той чи інший регіон або ділянка.

Робота фермерів

Навіть після таких страшних обстрілів наші фермери виходили працювати. І це щастя, що не було втрат великого масштабу.

Наслідки на сто років вперед

У Першу світову війну на межі між Францією та Бельгією були інтенсивні бої, внаслідок яких відокремили Zone Rouge, — тобто територію, яку заборонено відвідувати аж до нашого часу.

Сума збитків

Сума збитків в екологічній сфері внаслідок бойових дій на Харківщині ще невідома, і в майбутньому вона буде лише зростати. 

Збіднений уран

При створенні сучасних снарядів використовується так званий «збіднений уран». Екологи дотепер не мають доказів і підтвердження щодо наявності радіаційного забруднення. 

Процес розмінування може тривати десятиріччями

В Україні постійно документуються злочини проти навколишнього середовища. Цим займається Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, громадські організації та журналісти, але наразі ця процедура не є системною.

Вплив війни

Війна в Україні впливає на екологію усього світу, адже це екологія — замкнена система. Все, що потрапляє в наші річки, буде потрапляти до Чорного та Азовського морів і рухатися далі.

Прокуратура підрахувала збитки

Наскільки постраждала екологія Харківщини через повномасштабну війну

977a74b4f77360e4916cd

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова