Стали відомі нові факти злочинів росіян проти дітей Харківщини - Накипіло
Події

Стали відомі нові факти злочинів росіян проти дітей Харківщини

120 днів повномасштабного вторгнення позбавило життя 45 дітей Харківської області. Поранень дістали 137 неповнолітніх.


В обласній прокуратурі розповіли про злочини проти дітей, скоєні загарбниками. На початку березня під час обстрілу Дергачів снаряд влучив у Малоданилівський ліцей, де займався танцями 15-річний хлопчик. Зараз він перебуває в Нідерландах на лікуванні. Також у березні під час нічного авіаудару по Ізюму в будинок потрапив снаряд, де мешкали двоє дітей трьох та дев'яти років. Вони не вижили.

Намагаючись виїхати з селища Лісне, що на Дергачівщині, до більш безпечного місця на автівці з білими прапорами, родина з чотирьох людей потрапила під обстріл окупантів з танка. На місці загинув батько, якому було 42 роки, та дев'ятирічна донька. Мати та 17-річний син отримали поранення.

MA206930

Зруйнована школа на Салтівці

Регулярними бомбардуваннями, обстрілами об’єктів цивільної інфраструктури та житлових кварталів у Харкові пошкоджено 224 закладів освіти. Знищено повністю 21 будівлю. На території області, за попередніми даними, внаслідок обстрілів уражено 166 навчальних закладів. Також пошкоджено 48 приміщень професійно-технічної та вищої освіти. Під ракетний удар окупантів потрапив оздоровчий дитячий табір у Чугуєві, що призвело до його знестроєння.

MA207374

Зруйнована школа на Салтівці

Загарбники гатять і по закладах охорони здоров’я. Станом на 24 лютого в дитячій клінічній лікарні Харкова перебувало 320 дітей. Під час обстрілу в лікарні зникла електроенергія, без якої неможлива робота медичної апаратури. Повторний обстріл відбувся 1 березня. У цей час медики проводили операцію. Попри бомбардування, лікарі її закінчили та врятували життя дитини. 

Ювенальні прокурори Харківщини фіксують усі злочини рашистів проти маленьких українців. Якщо ви стали свідками таких подій, правоохоронці просять повідомляти про це за телефоном +38 068 012 52 89. Конфіденційність гарантується.

photo 2022 06 23 13 34 37

Усі наведені вище цифри не є остаточними, оскільки спеціалісти не мають доступу до окупованих територій Харківщини. Напередодні в ХОВА зазначали, що під тимчасовою окупацією перебуває 30,1% області, ворог контролює 21 територіальну громаду з 56. Це північ регіону, північно-східний напрямок (Вовчанський), східний (Куп'янський) та Ізюмський напрямок.

Шкільна освіта в умовах війни: 165 шкіл Харківщині в окупації, 186 — пошкоджено

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова