«Сприймаю увагу світу як знак підтримки нашої країни»: роман Сергія Жадана про війну отримав премію ЄБРР - Накипіло
Події

«Сприймаю увагу світу як знак підтримки нашої країни»: роман Сергія Жадана про війну отримав премію ЄБРР

Європейський банк реконструкції та розвитку вручив роману Сергія Жадана «Інтернат» цьогорічну літературну премію.


Її присуджують кращій перекладній книжці з країн Європи, Африки та Азії. 

Англомовну версію створили американські перекладачі Райлі Костіган-Х'юмс та Айзек Стейкхаус Вілер, роман виданий видавництвом «Єйль Юніверсіті Пресс». Премію в 20 тисяч євро поділять між автором та перекладачами.

На своїй Facebook-сторінці Жадан подякував тим, хто нині підтримує Україну в її протистоянні агресору. Він зауважив, що ця відзнака присвячена всім українцям та українкам, які на передовій борються за наше майбутнє.

«В інший час я би потішив самолюбство, своє его, але зараз зрозуміло, що ми всі, хто живе в Україні, сприймаємо будь-який знак уваги з боку світу як знак підтримки нашої країни, наших зусиль», — сказав Жадан. 

Роман був опублікований у 2017 році, торік вийшла його англомовна версія. У творі описуються події 2014–2015 років. Йдеться про воєнний час, але не про бойові дії: це історія про звичайних людей, які опинилися в жахливих реаліях. Головна дійова особа — шкільний вчитель української мови Павло, який їде забирати племінника зі школи-інтернату. Дорогою він бачить і усвідомлює, на що перетворює війна його рідний Донбас. 

«Власне, я сам із Донбасу, з Луганської області, тому те, що описано в романі, відбувається на території, де я народився, де зростав. На території, яку я дуже люблю. Куди я сьогодні не можу приїхати, бо там знаходяться російські загарбники. Я, на жаль, не можу подивитися на школу, в якій навчався, і так само не можу подивитися на десятки шкіл, які ми підтримували протягом останніх восьми років. Крім того, що ми працювали з освітянами, зі школами, — ми підтримували бібліотеки, сферу культури, сферу освіти», — розповів Жадан.

Він зауважив, що наразі Україні найбільше потрібна зброя, але слово українських авторів — це теж зброя, яка захищає простір нашої свободи та нашої любові. 

«Війна стала потрясінням, яке допомагає відкрити себе»: письменники про те, як на українців вплинуло повномасштабне вторгнення рф

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова