Спроба рейдерства чи дискомунікація: що відбувається з Харківською муніципальною галереєю. Відеорепортаж - Накипіло
Відео

Спроба рейдерства чи дискомунікація: що відбувається з Харківською муніципальною галереєю. Відеорепортаж

  • Фото: МГ. Відео: Олег Архангородський
  • 11 Березня 2023

Муніципальна галерея не працює з початку великої війни. На стінах навіть збереглись роботи митця, який виставлявся тут останнім.

 

Штат галереї налічує шестеро осіб, двоє з них зараз у Харкові. Директорка Тетяна Тумасян перебуває у Польщі.

У дистанційному режимі представники Департамента культури Харківської міськради та мер Ігор Терехов домовилися з директоркою про те, що поки культурне життя в галереї не вирує, тут розмістять інше КП — медіа «Харьковские Известия».

І все б нічого, адже домовленість стосувалась основного приміщення та арт-підвалу. Звідти мали б спокійно вивезти меблі та різний інвентар. Головне, що колекція, архів та бібліотека мали залишитись у спеціалізованому обладнаному сховищі, закриті та опечатані.

Але одного ранку все змінилось, каже бухгалтерка галереї Ярослава Замислова. У найкоротші терміни робітників попросили звільнити все, включно зі сховищем. Це обурило працівників, а до чого такий поспіх — ніхто так сказати і не зміг.

Дуже швидко активна громадськість понесла цю новину по мережі, тож наступного дня мер міста вийшов на зв’язок з директоркою та пообіцяв, що міська влада гарантує повернення приміщення по закінченню воєнного стану. Сховище обіцяють залишити за галереєю. Проте офіційних документів, що б могли це підтвердити, немає.


В день, коли відбувалися ці події, ми були в галереї. Дивіться репортаж про те, як все відбувалось.

 

 

З'явився двомовний віртуальний путівник Харковом

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова