Спочатку отримав можливість втекти, наразі — підозру: справа «Потона» - Накипіло
Події

Спочатку отримав можливість втекти, наразі — підозру: справа «Потона»

Павло Онищенко, відомий у Харкові як «Потон» та лідер однойменної групи, отримав підозру у поширенні матеріалів, в яких міститься заперечення збройної агресії рф проти України та її виправдовування й визнання правомірною. Підозру він отримав заочно, адже ролики, в яких називає війну в Україні «поверненням земель», Онищенко записав на фоні кремля в москві, де зараз перебуває. 

Група «Потона» Павла Онищенко з’явилася в Харкові у 2018 році. Свій піар вони будували на образі сильних хлопців, які борються з несправедливістю та соціальними проблемами. Цей наратив дуже популярний у рф. За таким же принципом будувалась популярність організації «Оплот», яка мала російське керування та фінансування. Наприкінці «Оплот» став бойовою групою антимайдану та сепаратистського руху. 

Вірогідно, що подібна роль готовилася спонсорами Онищенко для групи «Потона», проте у 2020 році він потрапив до СІЗО. За даними матеріалів слідства, у період з 2018 до 2020 року прихильники та учасники організації під виглядом акцій проти незаконної торгівлі нарковмісними ліками, алкогольними напоями, незаконною вирубкою лісів скоїли низку кримінальних правопорушень. У тому числі йдеться про хуліганство, вимагання, погрози вбивством, замах на працівника правоохоронного органу.

У березні 2022 Онищенко випустили з СІЗО, адже він висловив намір йти на фронт на захист України. Але після цього він виїхав за кордон як батько чотирьох дітей, повідомили в Харківській обласній прокуратурі, а згодом перебрався до москви, де записує антиукраїнський відеоблог.

В Україні Онищенко оголошено в розшук через неявку на судове засідання про побиття поліцейського. Тепер до старих обвинувачень додалася нова підозра. До виїзду Онищенко за кордон про перевірку зв’язків групи «Потон» із російськими спецслужбами не повідомлялося. Інакше, ймовірно, Онищенко б не вийшов із СІЗО. 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

Слухай Радіо Накипіло

про місто про людей про тебе

Логотип «Радіо Накипіло»

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо