Співпрацювала з окупантами у Куп'янську: у Франківську засудили до трьох років ув'язнення колаборантку - Накипіло
Події

Співпрацювала з окупантами у Куп'янську: у Франківську засудили до трьох років ув'язнення колаборантку

У Івано-Франківську міський суд визнав мешканку Харківської області винною у колабораціонізмі. Жінка працювала в окупаційній адміністрації Куп'янська.

Про це йдеться у тексті вироку в Єдиному реєстрі судових рішень.

Відомо, що 20 липня засуджена добровільно обійняла посаду «провідного спеціаліста відділу звернень громадян військово-цивільної адміністрації Куп'янського району». Свою роботу на цій «посаді» закінчила після деокупації міста Збройними силами України.

Вже 11 жовтня 2022 року жительку Харківщини затримали працівники військової контррозвідки Служби безпеки України в Івано-Франківській області. Пізніше слідчі оголосили їй про підозру в колабораціонізмі.

У суді жінка повністю визнала себе винуватою і щиро покаялася. Вона зауважила, що переосмислила своє ставлення до збройної агресії рф проти України й вважає її неправомірною. Засуджена також зазначила, що не до кінця розуміла злочинність та карність своїх дій, а піти на співпрацю з окупантами її спонукало скрутне матеріальне становище та утримання двох малолітніх дітей.

Суд визнав жінку винуватою у вчиненні злочину за ч. 5 ст. 111-1 ККУ і призначив їй покарання — позбавлення волі на строк три роки без права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування на строк 10 років.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова