Смарт-укриття для ліцея в Пісочині - Накипіло
Події

Датчики руху та автоматичні двері. Смарт-укриття для ліцею в Пісочині

  • Володимир Носков, Ольга Васіна
  • 19 Вересня

У найбільшому ліцеї Пісочинської громади тепер є смарт-укриття. Про це розповіла в етері радіо «Накипіло» начальниця відділу освіти Пісочинської громади Юлія Білова.

Укриття вміщує 860 людей і вже мало два входи, було обладнане підйомником для людей з інвалідністю, санітарними кімнатами, двома джерелами електричного живлення, дизельним генератором, системою вентиляції. 

photo 2023 09 06 14 43 24 2 1280x853 194c

Фото: ХОВА

Тепер у ньому встановлена смарт-система, яку розробили харківські айтівці. Що вона охоплює:

  • електронний замок, який можна відкрити за допомогою бейджа з QR-кодом чи через додаток на смартфоні
  • камери відеоспостереження ззовні та всередині укриття
  • датчики руху
  • доступ до дистанційного керування дверима та системою вентиляції для керівника закладу і чергових

А найзручніше те, що двері в укриття відкриваються за сигналом повітряної тривоги, тож тепер люди не мають чекати на чергового з ключами. Якщо завжди тримати двері відчиненими — техніку може хтось вкрасти.

photo 2023 09 06 14 43 25 1280x853 c93b

Фото: ХОВА

Щоб встановити смарт-систему, громада звернулася до Департаменту цивільного захисту ХОВА. Його директор, Іван Сокол, тепер радитиме систему іншим громадам області. А Пісочинська громада вже хоче встановити таку в другий свій ліцей.

Проте офлайнове навчання школярів у ліцеї ще не розпочинають: проєктувальна група має провести дослідження будівлі. Юлія каже, що залишаються будівельні питання стосовно товщини перекриттів. Також громада оголосила тендер на будівництво укриття класу А1, яке почнеться вже в цьому бюджетному році.

«Воно буде розраховано на 460 осіб і заглиблене на 7 метрів під землею. Тобто це буде не найпростіше укриття, а сховище, здатне витримати ударну хвилю від ракети», — пояснила начальниця відділу освіти.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова