Чутки про податок на банківські картки українців: розбір «Накипіло» - Накипіло
Події

Чутки про податок на банківські картки українців: розбір «Накипіло»

Що трапилося?

Спочатку Telegram-канали, а за ними й традиційні українські ЗМІ 18 лютого написали, що в Україні впроваджується новий податок. Нібито банки будуть передавати до Фіскальної служби інформацію про всі надходження на особисті рахунки українських громадян. За словами авторів текстів, одержувачам коштів доведеться заплатити 19,5% від переказаної на особисту картку суми.

У якості джерела в таких новинах вказують консультацію Державної фіскальної служби від 27 лютого 2019 року.

Це правда?

Ні, це неправда, і подібні чутки вже спростували в податковій. Інформація про перекази на картки фізосіб — банківська таємниця, отримати її ДФС може лише за рішенням суду. Консультація від Фіскальної служби, про яку згадують в новинах, стосується ОСББ, а не податків українців.

Так платити нічого не треба?

Це залежить, від кого і за що ви отримали гроші. Переказ від родичів або повернення боргу не обкладаються податком. А ось якщо вам заплатили за товар або послугу на особисту картку, необхідно надати податкову декларацію та сплатити 18% податку на доходи фізосіб та 1,5% військового збору. Ось тільки дізнатися про таку операцію податковій буде вкрай складно: банк надасть дані про операції на рахунку виключно за рішенням суду.

Я чув, що банківської таємниці в Україні більше немає!

Це не так, але серйозні зміни в процедурі є. Тепер банки зобов'язані надавати доступ до інформації про всі рахунки за письмовим запитом із прокуратури, ДБР або НАБУ, якщо ці органи розслідують справи, пов'язані з «виявленням необґрунтованих активів».

Також дані про рахунки юросіб та підприємців за запитом отримають поліція, СБУ, ДБР, НАБУ та Антимонопольний комітет.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо