Скорочення госпітальної бази та можливе відкриття центру масової вакцинації в регіоні: головне з брифінгу ХОДА - Накипіло
Події

Скорочення госпітальної бази та можливе відкриття центру масової вакцинації в регіоні: головне з брифінгу ХОДА

  • Анна М’ясникова
  • Ігор Лептуга
  • 9 Червня 2021

Занотували головне з брифінгу заступника голови Харківської обладміністрації Михайла Черняка щодо ситуації з коронавірусною хворобою в регіоні.

Зміна госпітальної бази

Скоротився перелік лікарень в області, які приймають хворих на коронавірус. До нього входять 13 лікарень, загальна кількість ліжок — 2 778 (станом на минулу середу резерв складав понад три тисячі). За словами Черняка, усі ліжка забезпечені потоковим киснем або концентраторами.

«Зміни по госпітальній базі відбулися тиждень тому. Зараз ми в ручному режимі відпрацьовуємо маршрути пацієнтів», — додав чиновник.

3 липня стало відомо про затвердження нового переліку закладів для госпіталізації пацієнтів з COVID-19 в Україні. Його скоротили до 257 лікарень. Частина з них й надалі прийматиме хворих з коронавірусом. Інші підключатимуться за необхідності.

Раніше міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомляв, що ситуація з COVID-19 в Україні стабілізувалася. У зв‘язку з цим кількість лікарень для боротьби з COVID-10 скоротили, щоби частина медзакладів відновила планові госпіталізації та операції.

Заповненість лікарень хворими на COVID-19

На сьогодні в медзакладах області лікуються 848 хворих з коронавірусом. З них 488 знаходяться на потоковому кисні.

Щодо відкриття центру масової вакцинації від коронавірусу

В обладміністрації таку можливість розглядають.

«Даний момент — ще під питанням. Поки що ми аналізуємо доцільність. Ми розглядаємо, де це може бути. Місце повинно відповідати санітарним нормам, має бути зручним для людей, там зможуть вакцинуватися люди з листа очікування. І сьогодні ми обмежені в кількості вакцин, щоб дати широкий старт для цієї кампанії», — зазначив Черняк.

Наразі першою дозою від COVID-19 щепилися 72 975 жителів області, двома дозами — 10 426 людей.

З 29 травня в Україні запрацювали центри масової вакцинації населення проти COVID-19 у трьох пілотних містах: у Києві на базі Міжнародного виставкового центру, у Львові на базі стадіону «Арена Львів» та в Одесі на базі стадіону Одеської юридичної академії. Центри працюють у вихідні дні. У них роблять щеплення людям, які записалися в чергу на вакцинацію у контакт-центрі МОЗ, в додатку або через сайт «Дія».

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова