Скільки заробили харківські нардепи за 2015 рік

Термін подання електронних декларацій за 2015 рік сплив опівночі 31 жовтня. Суб’єктами декларування виступали особи, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище. У цій статті мова піде про народних обранців по мажоритарним виборчим округам з Харківщини.

Всього з Харківського регіону було обрано ледь чи не більше «мажоритарників», ніж з інших областей України – 13. Проаналізувавши оприлюднені декларації можна зробити підсумки про найбагатших нардепів області.  Одразу підмічу те, що оскільки у декларації приводилися статки крім народних обранців, а ще й членів їхніх родин,  то у відповідних таблицях ви побачите сумарні доходи і те, що знаходиться у загальній, сімейній власності.

табл.1. Розмір майна народних депутатів
Таблиця 1. Розмір майна народних депутатів

Таблиця 2. Розмір надходжень і збережень народних депутатів
                                                          Таблиця 2. Розмір надходжень і збережень народних депутатів

Проаналізувавши дані приведені у таблиці можна сказати, що безумовним лідером із землеволодіння в області є Володимир Мисик, що належить до депутатської групи «Партія «Відродження»»,  значно випереджаючи найближчого конкрента і власника екопарку у м. Харків – Олександра Фельдмана. Винятками при цьому є Олександр Кірш, Євген Мураєв, Валерій Писаренко, Дмитро Святаш. Вони взагалі не мають земельних наділів. Втім пан Мисик поступається першістю у «номінації» житлової площі іншому народному депутату, Дмитру Шенцеву. Той разом зі своєю дружиною мають у своєму активі 4 квартири, 2 житлових і 2 садових(дачних) будинки, загальною площею більше за 2100 м. кв.

Харківські народні обранці однозначно перевершили інших своїх колег різноманітністю засобів пересування. Мотоцикли, автомобілі, катери, яхти, не вистачає тільки літака, або гелікоптера. Власника найдорожчого авто обрати дійсно важко, проте кількісно вражає вже згаданий Володимир Мисик. У його власності знаходить 18 одиниць транспорту: вантажні і легкові авто, катери і невелика яхта. Найбільш скромним при цьому є Олександру Кіршу, йому належить тільки одна Honda Civic, 2004 року випуску.

Якщо подивитися на таблицю з річними доходами, то не можна не виділити справжнього рекордсмена – Віталія Хомутинніка у якого рік склався вкрай як вдало завдяки доходу від відчуження цінних паперів та корпоративних прав на ледь не 120 млн. грн... Між іншим, дивлячись на таблицю можна помітити цікаву тенденцію, нардепи надають перевагу утримувати гроші готівкою у доларах США, аніж довіряти банкам. І знову не можна не сказати про «білу ворону» цього спику, Олександра Кірша, у якого при річному доходу у 100 тис грн. всього 7000 доларів США знаходиться на банківському рахунку.

Загалом, за винятком деяких осіб, доходи народних обранців з Харківщини рідко визначаються не мільйонними статками.

Втім, декларації не позбавлені інших цікавих подробиць. Наприклад Олександр Фельдман є власником справжньої винної колекції, кожен з депутатів з їхніми дружинами має по не одному десятку дорогих годинників, а в пана Хомутинніка вдома судячи з усього, є власний музей скульптур і художніх пам’яток. Також майже кожен з «мажоритарників» має у своєму розпорядженні зброю, особливо слід відзначити Дмитра Добкіна і його найдорожчий екземпляр карабін Heym калібр 30 – 06.

ещё по теме:

Водій Touareg: «Вимагаю справедливості»

«Велосипедист для нас — “свята корова”», — посол Данії Рубен Медсен

Про осередок НАБУ на сході: питання — відповіді

«Мене дивує ця мовна шизофренія у вивісках і спілкуванні на вулицях», — ужгородський філолог про Харків

Чим живуть харківські пластуни

опубликовано

9 ноября 2016

просмотров

839

поделиться