Скандальна суддя з Вовчанську піде під суд - Накипіло
Події

Скандальна суддя з Вовчанську піде під суд

Обласна прокуратура завершила спецрозслідування стосовно очільниці Вовчанського райсуду. За державну зраду їй загрожує довічне позбавлення волі. 

Досудовим розслідуванням встановлено, що суддя добровільно пішла на співпрацю з російськими загарбниками, які окупували Вовчанськ. За її сприяння утворено незаконний судовий орган — «Волчанский районный суд Харьковской области». Зрадниця обійняла у ньому посаду «председателя».

Суддя провела збори працівників суду, де агітувала працювати на окупантів. Зрадниця повідомила колегам, що проходитиме курси підвищення кваліфікації суддів на території рф, а після повернення — особисто прийматиме іспит у кожного працівника на знання російського законодавства.

Ще до повномасштабного вторгнення до якості правосуддя Ірини Уханьової були претензії. У лютому 2019 року Вища рада правосуддя тимчасово відсторонила суддю в рамках дисциплінарної справи. 

Скаргу на Уханьову подали правозахисник Максим Корнієнко та представник обласної прокуратури. Суддя безпідставно заборонила Корнієнку, який був у суді як представник потерпілого, фіксувати на телефон процес, і викликала поліцейських. Вони затримали чоловіка та склали адмінпротокол. Його розглянула знову ж таки сама Уханьова начебто через брак суддів у Вовчанську та притягнула правозахисника до арешту на 15 діб. 

Це викликало неабиякий резонанс у Харкові, але далі дисциплінарного розгляду справа не дійшла, Ірина Уханьова залишилася на посаді, почувалася досить упевнено. Не зважаючи на держслужбу, жінка мала бізнес у районі. Реєстри свідчать, що людина з такими даними володіла «Білоколодязьким елеватором». 

Питання щодо корупції та неправосудних рішень можна було б задати Ірині Уханьової на засіданнях про державну зраду, але є велике «АЛЕ»: судитимуть її заочно. Після деокупації Вовчанська зрадниця разом із російськими військовими втекла на територію держави-агресора.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова