Школярі Харківщини приєдналися до Всесвітнього дня прибирання - Накипіло
Події

Школярі Харківщини приєдналися до Всесвітнього дня прибирання

  • World Cleanup Day
  • 20 Вересня 2020

Міжнародна акція World Cleanup Day проходила з 1 по 19 вересня. 

У ці дні українські школярі разом із мільйонами громадян у 180 країнах вийшли заради досягнення спільної мети – порятунку планети від сміття. Відмічати забруднені та очищенні локації можна було в безкоштовному мобільному додатку TrashOut.

Організатори оголосили конкурс серед закладів загальної середньої освіти в 24 областях України на найактивніших учасників акції. Переможців визначать 25 вересня на сайті та в соціальних мережах School Recycling World. Найактивніші учасники отримають дипломи та смачні подарунки, а перша трійка шкіл-лідерів виграють комплекти крісел-мішків для шкільних приміщень.

Організатори конкурсу – Міжнародний молодіжним рух School Recycling World спільно з Веукраїнським молодіжним рухом «Let’s do it Ukraine» за підтримки  Міністерства молоді та спорту України, Міністерства закордонних справ України.

Чому важливо виходити на прибирання?

За даними Світового банку, щодня люди виробляють понад 2 мільярди тонн сміття, а це приблизно по 800 грамів на одного землянина. Переважна більшість відходів розкладається дуже довго. До прикладу, поліетилен спочиває собі на дні водойм до 200 років, пластик – понад 500 років, а його спалення ризводить до викиду важких металів, що руйнують озоновий шар.

Ґрунтові води, омиваючи відходи, збирають у собі залізо, ртуть, цинк, свинець, барвники, пестициди, миючі засоби та інші хімікати. Через сміття гинуть мільярди тварин. Одні застрягають у пластикових кільцях, інші ковтають предмети, треті отримують поранення. Причина може бути різна, але, закінчення часто для всіх однакове – тварини гинуть від
перевтоми, спраги чи втрати крові. Цей список можна продовжувати дуже довго, що свідчить про критичність ситуації.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо