Що таке «брудна бомба» та як на заяви росії реагує світ  - Накипіло
Події

Що таке «брудна бомба» та як на заяви росії реагує світ 

Уже другий день поспіль російські пропагандистські ЗМІ рясніють заголовками, що нібито Україна готується застосувати «брудну ядерну бомбу» на власній території, аби звинуватити в цьому росіян. Міністр оборони рф Шойгу зателефонував міністрам оборони Франції, Туреччини, Великої Британії та США із такою заявою.

У Американському інституті вивчення війни сказали, що мета таких заяв — уповільнити чи зупинити допомогу Україні від країн Заходу. США, Британія і Франція опублікували спільну заяву, що вони продовжать надавати допомогу нашій державі, оскільки в цю провокативну та відверто брехливу інформацію цивілізований світ не вірить.

Міністр оборони України Олексій Резніков закликав ООН та МАГАТЕ відправити в Україну моніторингову місію. 

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив: «брехня рф про нібито плани України застосувати «брудну бомбу» абсурдна. Україна є відданою стороною Договору про нерозповсюдження ядерної зброї: ми не маємо «брудних бомб» і не плануємо їх мати. По-друге, рф часто звинувачує інших у тому, що планує сама».

Президент Володимир Зеленський наголосив: на деокупованих територіях Україна відновлює та відбудовує все, що залишили по собі росіяни. Повертає світло, воду, газ туди, де цього не було місяцями. Наші правоохоронці виявляють катівні чи не в кожному звільненому населеному пункті. «Якщо росія телефонує і розповідає, що нібито Україна щось готує, це означає єдине: росія вже все це підготувала», — сказав президент України.

Напередодні, росіяни попередили про можливі провокації у Вовчанську і наперед звинуватили у цьому українців. Жителів Харківщини просять бути обережними.

Психологи-практики запустили ініціативу, яка допоможе відновити травмовану війною психіку українців

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова

X