СБУ затримала російського «крота» в харківському управлінні Служби безпеки - Накипіло
Події

СБУ затримала російського «крота» в харківському управлінні Служби безпеки

  • Роман Даніленков
  • Офіс Генерального прокурора
  • 9 Серпня 2022

Зрадник працював у координаційному штабі управління СБУ в Харківській області. За завданням спецслужб росії він влаштувався на службу після 24 лютого та передавав розвіддані ворогові.

Цією інформацією окупанти користувалися для передислокації власних підрозділів. Дані допомагали їм уникати артилерійських ударів ЗСУ, проводити диверсії та прицільно бити по стратегічним об'єктам Харкова.

Зрадником виявився колишній посадовець Харківської міської ради, якого завербував кадровий співробітник фсб. Як винагороду за співпрацю ворог гарантував «кроту» безпеку для нього та родини в разі захоплення регіону.

За даними контррозвідки, агент дотримувався правил конспірації та всю інформацію передавав загарбникам через закриті канали зв’язку. Правоохоронці затримали «крота» на гарячому: він просив спецслужби рф вдарити по об'єкту, де знаходиться особовий склад СБУ.

Агенту повідомлено про підозру за статтею «Державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану». Він перебуває під вартою.

«Як би не намагалася рф плести свою агентурну мережу в різних органах влади, ми системно протидіємо цьому. Сьогодні це стало одним із головних пріоритетів Служби. Адже ефективна робота із виявлення ворожих агентів і колаборантів не лише дозволяє врятувати сотні й тисячі життів, а й загалом наближує нашу перемогу. І очищення СБУ — один із важливих напрямків такої діяльності. Усіх зрадників чекає сурове покарання!», — підкреслив в.о. Голови Служби безпеки України Василь Малюк.

21

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова