СБУ затримала коригувальника ворожого вогню, за чиєю наводкою поцілили в будівлю ХОДА - Накипіло
Події

СБУ затримала коригувальника ворожого вогню, за чиєю наводкою поцілили в будівлю ХОДА

У 2019 році, коли зловмисник був у росії, його завербував агент фсб. З ним провели інструктаж і наказали чекати. Згадали про нього після початку повномасштабного вторгнення. 


Робота коригувальника полягала у передачі геолокації міської інфраструктури. Розвіддані мали вигляд текстових файлів: у них він детально описував об’єкти та надавав інформацію щодо перебування там людей. Будівля Харківської обласної держадміністрації зазнала ракетного удару саме за його наводкою, повідомляє СБУ. Також постраждали ще сім цивільних об’єктів.

У минулому коригувальник був правоохоронцем. Вороги обіцяли йому організувати переїзд до рф та громадянство країни-агресора. Проте наразі агента затримали, йому повідомлено про підозру. Він перебуває під вартою, а за сукупністю злочинів може довічно опинитися за гратами.

На запитання правоохоронців, чи усвідомлює він, що передавав розвіддані представникам спецслужб іншої держави, коригувальник, не вагаючись, відповів «так». 

«После того, как 24.02 началась российская агрессия против Украины, ко мне во Вконтакте добавилось два профиля, которые сказали, что они — сотрудники фсб. Цитирую дословно: “Теперь ты будешь дуть в нашу сторону”», — сказав затриманий під час допиту. 

Під час обшуку правоохоронці вилучили протипіхотні міни, вогнепальну зброю та боєприпаси до неї, радіостанції. У комп’ютері та в іншій техніці виявлено переписки з представником спецслужби рф.

СБУ за тиждень виявила на Харківщині більше 60 колаборантів. Вони планували влаштувати вибухи у Харкові

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова