Заступник голови харківської облради, якого пов'язують з рф, склав повноваження - Накипіло
Події

Заступник голови харківської облради, якого пов'язують з рф, склав повноваження

Майже рік війни та постійний тиск суспільства знадобився облраді, аби прийняти рішення про відсторонення Богдана Мальованого (фракція опзж) із посади заступника голови облради.

Ще до початку повномасштабного вторгнення з'явилася інформація про те, що заступник голови Харківської облради Богдан Мальований має російське громадянство. Про це заявили аналітики «Харківського антикорупційного центру» та депутатка від «Європейської солідарності» Ірина Фріз. Мальованому, згідно з даними сайту Федеральної податкової служби, паспорт громадянина рф був виданий 27 квітня 2014 року в місті Севастополь, Автономна Республіка Крим.

Голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко звернулася до Служби безпеки України з проханням перевірити інформацію про подвійне громадянство Мальованого. Але наступного дня, 16 лютого 2022 року депутатам облради не вистачило голосів, щоби внести питання про тимчасове відсторонення Мальованого. Почалася війна, а у людини з російським паспортом залишився доступ до держтаємниці та інформації про оборону області.

Питання не лише у подвійному громадянстві. За даними «Харківського антикорупційного центру», цей депутат має зв'язки з терористами «днр». Зокрема Мальований вказав у своїй майновій декларації, що проживає (безоплатно користується) у квартирі, власником якої є Чачин Андрій Юрійович. ПІБ цієї людини повністю збігатися з ПІБом колаборанта, який станом на 2016 рік працював “головним спеціалістом департаменту транспорту, ВПК та легкої промисловості» в адміністрації голови «днр».

За даними «ХАЦ», 3 лютого 2016 року Мальований отримав у ростовській області закордонний паспорт громадянина рф. В документах на отримання закордонного паспорта вказано, що з 27 квітня 2014 року до 7 серпня 2014 року місце перебування Мальованого — місто Севастополь, а з 7 серпня 2014 року реєстрація за місцем проживання — ростов-на-дону.

У перші місяці від початку повномасштабного вторгнення про Богдана Мальованого не було взагалі нічого відомо. Заступник голови облради ніяк не висловлювався щодо російської агресії. Але з червня почав з'являтися на офіційних фото. Це дисонувало із запитами в СБУ, але харківська влада продовжувала діяти, наче нічого не сталося.

Протягом літа питання щодо Мальованого так й не вдалося розглянути, засідання облради постійно переносилися. Зокрема через інші гучні питання, такі як перейменування театру пушкіна. У вересні Богдана Мальованого відсторонили від роботи в облраді. І лише сьогодні депутати погодили його заяву про складання повноважень депутата обласної ради. Чи буде якась реакція правоохоронців щодо діяльності чиновника з російським паспортом, наразі невідомо.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова