Як запобігти вигоранню? - Накипіло
Події

Як запобігти вигоранню?

  • Наталя Завгородня
  • Вікторія Пліс
  • 13 Травня 2022

Емоційне вигоряння — стан, який розвивається в результаті тривалої напруги та стресу, коли тіло та психіка вже не витримують актуального навантаження. Простіше кажучи, людина виснажується. 

На жаль, вигоряння може спіткати всіх, особливо волонтерів. Вкрай важко постійно перебувати в надтісному емоційному контакті з великою кількістю людей, виконуючи до того ж безліч різноманітних завдань величезного рівня відповідальності. До цього доєднується повна відсутність графіку, адже волонтерити за розкладом ще ніхто не навчився. Навіть супергерой може втратити останні сили та втомитися рятувати світ. 

1 1 

Що відбувається?

Зникає спроможність відчувати емоції та бажання, втрачається мотивація. Волонтери не можуть працювати як раніше, з такою ж ефективністю. В умовах мирного життя вигорання проявляється поступово. Але під час війни симптоми можуть з’явитися за кілька місяців чи навіть тижнів: залежно від того, де й кому саме допомагає людина та наскільки себе навантажує.

2 1

Тому кожен з наших героїв повинен знати: запобігти вигоранню можна. Головне — дотримуватися певних простих правил: 

  1. Пам’ятайте: ви можете дуже багато, але не все. Визначте для себе конкретні напрямки та займайтеся лише ними. 
  2. Спробуйте зрозуміти, для чого це особисто вам. Розбираючись у власній мотивації, будьте готові виявити не один мотив, а декілька. 
  3. Озирніться навколо. Ви не єдині в своєму прагненні допомогти. Поряд є ті, з ким можна розділити відповідальність, кому можна делегувати якісь справи та навіть ті, хто може зробити щось краще за вас. Прийміть це. 
  4. Не забувайте: будь-яка допомога важлива. Намагайтеся не знецінювати свої дії, а навпаки, шукати в них цінність. Можна щодня записувати, що корисного вдалося зробити; навіть якщо це одна справа — уже чудово. 
  5. Потрібно розуміти, що отримувати підтримку та піклування — нормально. Особливо під час війни. Знайдіть людину, яка стане вашою персональною підтримкою та натхненням, вашим янголом-охоронцем. 
  6. Серед буденності зосередьте увагу на базових потребах у їжі, воді, особистій гігієні, сні. Сон є надзвичайно важливим для фізичного і психічного відновлення.
  7. Намагайтеся сформувати режим. Плануйте перерви, вихідні, час із близькими та друзями. Піклуйтеся про своє здоров’я, фізичне та психічне. 
  8. Протягом дня робіть перерви на відпочинок від новин і гаджетів, на їжу та прогулянки тощо. 

І найголовніше: пам’ятайте, війна обов’язково закінчиться. А уроки мудрості залишаться з нами і в оновленому мирному житті.

3

                                         

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова