Як отримати медичну допомогу внутрішнім переселенцям - Накипіло
Події

Як отримати медичну допомогу внутрішнім переселенцям

Внутрішньо переміщені особи можуть дистанційно отримати медичну допомогу свого сімейного лікаря або звернутися до найближчого медичного закладу, який надає первинну медичну допомогу.

Харків’янам, які переїхали в інший населений пункт, радять, за можливості, тримати зв’язок зі своїм сімейним лікарем, терапевтом або педіатром, оскільки навіть дистанційно вони можуть допомогти у вирішенні багатьох питань: проконсультувати, створити електронне направлення та видати електронний рецепт на «Доступні ліки» чи інсулін. 

Якщо зв’язок з вашим лікарем втрачено, необхідно звернутись до найближчого медичного закладу, який надає первинну медичну допомогу, при цьому нову декларацію укладати не потрібно. Дізнатися номер телефону та адресу найближчого закладу первинної медичної допомоги можна через контакт-центр НСЗУ, зателефонувавши за номером 16-77. Дзвінки приймаються у робочі дні з 9:00 до 18:00. 

Під час воєнних дій лікарі первинної медичної допомоги мають вести облік переміщених пацієнтів за спеціально визначеною формою. У ній зазначаються прізвище, ім'я та по батькові пацієнта, дата народження, ліки, які приймає пацієнт із зазначенням дозування, а також дані про сімейного лікаря, з яким укладена декларація. 

У лікаря, який надає первинну медичну допомогу, можна отримати такі послуги: 

  • динамічне спостереження за станом здоров'я, діагностику та лікування захворювань, консультації щодо здорового способу життя;
  • базові тести та аналізи (загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою, загальний аналіз сечі, рівень глюкози у крові, загальний аналіз холестерину, тести на вагітність, ВІЛ, вірусні гепатити, COVID-19, тропонін);
  • направлення до лікарів вузької спеціалізації чи на обстеження;
  • паліативну допомогу;
  • рецепти на «Доступні ліки», а також інсулін, якщо це повторний рецепт;
  • щеплення відповідно до календаря вакцинації. 

Важливий момент — щеплення проти правця. В умовах воєнного стану ризик травмування шкіри та поранення, через які може розвинутися хвороба, є дуже високим. Для дорослих інтервал між ревакцинаціями становить 10 років. Вакцинація є безкоштовною.

Джерело: Харківський міський центр соціальних служб «Довіра» з посиланням на Національну службу здоров’я України

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова