Винищувач рф врізався в американський безпілотник - Накипіло
Події

Винищувач рф врізався в американський безпілотник

За інформацією американських військових, сьогодні над Чорним морем два російських винищувачі Су-27 спробували перехопити безпілотник MQ-9 ВПС США, який виконував розвідку в міжнародному повітряному просторі. Один з Су-27 зачепив БПЛА MQ-9 Reaper, внаслідок чого дрон був збитий. 

«Наш безпілотник MQ-9 виконував звичайні операції в міжнародному повітряному просторі, коли його перехопив і збив російський літак, що призвело до аварії та повної втрати MQ-9. Насправді цей небезпечний і непрофесійний вчинок росіян ледь не призвів до краху обох літаків», — заявив генерал ВПС США Джеймс Хекер, командувач ВПС США в Європі та Африці.

Він також наголосив, що авіація США та союзників продовжить проводити операції у міжнародному повітряному просторі, попри такий інцидент.

В американському командуванні додали, що такі агресивні дії росіян небезпечні та можуть призвести до ненавмисної ескалації.

Варто зауважити, що MQ-9 Reaper є бойовим дроном. Але його можуть використовувати і для розвідки.

Безпілотник має шість точок підвіски. Може нести до чотирьох ракет класу «повітря — земля», або до восьми в модифікації MQ-9A або 4 ракети «Хеллфайр» та дві бомби Mark 82 з лазерним наведенням.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова