Вплив російської субкультури: у Харкові планувалася масштабна бійка - Накипіло
Події

Вплив російської субкультури: у Харкові планувалася масштабна бійка

Сьогодні близько п'ятої вечора у харківських пабликах з'явилися світлини незрозумілої штовханини біля ТРЦ «Нікольский» за участі великої кількості підлітків та правоохоронців. Пізніше в поліції повідомили: попереджена масова бійка, на яку молодь підбурювали з росії.  

«Російські вбивці і мародери запустили флешмоб для підлітків, результатом якого повинна була стати масова бійка. Поліція оперативно затримала усіх юнаків, які включилися в цю небезпечну гру.  Зараз поліція запрошує батьків, із ними зустрічатимуться ювенальні поліцейські та проводитимуть профілактичні бесіди.

Я звертаюся до всіх дорослих. Будьте уважними з вашими дітьми, підтримуйте з ними постійний зв'язок, допомагайте їм розібратися в тому, що відбувається, де добро, а де зло», — написав у соцмережах начальник харківської поліції Володимир Тимошко.

З'ясувалося, що ті, хто вийшов на флешмоб, не сепаратисти у прямому сенсі цього слова, а послідовники руху  пвк «редан», популярного в росії. Там молоді люди називають себе неформалами, носять футболки із зображенням павуків і цифри 4. Це відсилання до аніме Hunter x Hunter. Вони підтримують дискримінаційні гасла проти уродженців Кавказу, мігрантів, футбольних фанів. Абревіатуру пвк (приватна військова компанія) називають жартом, а головною розвагою вважають масові бійки у ТРЦ.

Подібні збори сталися в деяких містах росії, а зараз прихильники руху були помічені в Україні, зокрема в Івано-Франківську, Львові та тепер і в Харкові. 

Сьогодні в Харкові серед тих, хто мав намір взяти участь у бійці, поліція встановила 245 людей, з яких 30 повнолітніх. Серед неповнолітніх 149 хлопців, і 66 дівчат.

Слідчим управлінням зареєстровано справи за фактами готування до масових заворушень та втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність, за ч. 1 ст. 14, ч. 1 ст. 294, ч. 2 ст. 304 КК України. Санкція статті — від п'яти до восьми років позбавлення волі.

Батьки можуть бути притягнені до адміністративної відповідальності за невиконання обов’язків щодо виховання дітей за статтею 184 КУпАП.

Наразі не доведено, що у керуванні чи фінансуванні пвк «редан» можуть брати участь спецслужби кремля, але це очевидний вплив рф на підлітків через соцмережі. Він може мати інші, небезпечніші наслідки, тож у поліції просять дорослих бути уважнішими до дітей.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова