У Харкові розпочала роботу безоплатна психологічна служба - Накипіло
Події

У Харкові розпочала роботу безоплатна психологічна служба

Харківська регіональна психологічна служба організована у межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я. Наш регіон обраний пілотним у проєкті. Чиновники вирішили, що на Харківщині ця служба буде найпотрібніша.  

«Обрали саме Харківську область, бо на її територіях, що перебували під окупацією, є колосальний запит на психосоціальну підтримку. Люди жили в жахливих умовах інформаційної ізоляції, часто без їжі та води. Люди виживали, втрачаючи близьких, ховаючи їх у дворах власних домівок. Можна лише уявити, що коїться з психікою, якщо ворог контролює не лише територію, а й тебе безпосередньо, з родиною та дітьми. А якщо при цьому знущається, катує, ґвалтує?

Є в психології термін: ізоляційна компресія. І місія новоствореної Харківської психологічної служби — допомогти людям, які застрягли у цьому небезпечному компресійному стані. Декомпресувати їх. Відновити. Спочатку відновимо людину — а далі людина відновить усе», — зауважила перша леді Олена Зеленська.

Харківська психологічна служба запрацює як регіональний хаб. Її фахівці надаватимуть допомогу в Харкові та громадах області, куди виїжджатимуть мобільні групи психологів і спеціалістів психосоціального супроводу.

Наразі у службі зазначають, що звернень безпрецедентно багато. Тож вдалий пілотний проєкт матиме перспективу розвитку.

«Гаряча лінія» Харківської регіональної психологічної служби:
068 0719929, 050 0719929, 063 0719929.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова