Циркуни: як живе передмістя Харкова. Фоторепортаж - Накипіло
Події

Циркуни: як живе передмістя Харкова. Фоторепортаж

  • Анна М’ясникова
  • Олег Архангородський
  • 12 лютого

Від Циркунів до окружної дороги Харкова — три кілометри. Знайти оселю, яку зовсім не торкнулися ворожі снаряди, важко. Тут тією чи іншою мірою пошкоджені до 90% будівель, третина — зруйновані.

В окупації селище перебувало 2,5 місяці. Його звільнили українські військові 7 травня, утім населений пункт російські війська активно обстрілювали аж до 10–11 вересня, розповідав «Суспільному» голова Циркунівської громади Микола Сікаленко.

Повертаючись зі зйомки в області, зробили коротку зупинку неподалік від пошматованої уламками адміністрації. Поруч із нею розташований ліцей з понівеченим дахом. На одній зі стін розбита пам‘ятна дошка, встановлена на честь випускника школи, загиблого учасника АТО В‘ячеслава Кузнєцова.

 

 

Пошкоджена автівка біля ліцею

Наш фотограф зробив кілька світлин понівечених будівель, але не все селище виглядає так пригнічено.

У Циркунах не працюють аптеки, немає робочих місць. Також зупинилися торгівля, всі магазини побиті, каже голова громади. Товари привозять торговці з інших населених пунктів.

Дорожні знаки в куті понівеченої зупинки

І зруйнований магазинчик біля неї

Стоячи біля згорілого вщент двоповерхового магазину наша колега пригадує, як пару років тому тут підгодовувала собаку. Що сталося з псом та чи живий він, їй невідомо.

Утім, у селищі відновили газопостачання, працюють три сімейні лікарі. Після деокупації громади додому повернулися понад тисячу мешканців. За мирних часів у Циркунівській об‘єднані громаді, в яку входить дев’ять селищ, мешкали понад 10 тисяч людей. Станом на листопад у громаді перебували 2,5 тисячі, переважно літні люди.

А це модульні будиночки, які збудували місцеві волонтери для мешканців, які залишилися без житла.

Цю публікацію було створено за фінансової підтримки Європейського Союзу в партнерстві з DW Akademie. Вміст публікації є одноосібною відповідальністю медіагрупи «Накипіло» та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова