На рахунках держави з'явилися гроші на відновлення Харківщини - Накипіло
Події

На рахунках держави з'явилися гроші на відновлення Харківщини

А також для інших найбільш постраждалих регіонів. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час селекторної наради з очільниками Дніпропетровської, Донецької, Луганської та Харківської ОВА.

«Маємо негайно розпочинати відбудову, тож доручив керівникам якнайшвидше підготувати проєкти. Наразі ми вже маємо на спецрахунку 17 мільярдів гривень для відновлення», — зазначив Шмигаль.

На першій міжнародній конференції у липні 2022 у швейцарському Лугано, присвяченій темі відбудови України, Київ озвучив потребу в сумі у 750 мільярдів доларів. Втім, у вересні Світовий банк, Єврокомісія та Україна оцінили втрати від війни набагато нижче: 350 мільярдів. Україна має надію, що частково ця потреба буде покрита коштом репарацій з рф, заморожених активів українських зрадників та арештованих російських активів у світі. 

Як заявив радник Голови Офісу Президента Михайло Подоляк, у світі заарештовано російських активів на один трильйон доларів. Але навіть якщо вони й будуть направлені на відбудову України, це станеться нескоро. Тому для вирішення оперативних завдань уряд України акумулює гроші. Окрім зазначених 17 мільярдів, до кінця року, зазначив Шмигаль, прийдуть додаткові гроші.

«Заплановано до кінця року надходження 35,5 мільярда гривень від доходів НБУ й 1,5 мільярда доларів від США. Крім того, маємо політичну домовленість з Урсулою фон дер Ляєн про допомогу ЄС в розмірі одного мільярда євро», — сказав прем’єр-міністр. 

Цю публікацію було створено за фінансової підтримки Європейського Союзу в партнерстві з DW Akademie. Вміст публікації є одноосібною відповідальністю медіагрупи «Накипіло» та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова