Ротації в Кабміні: призначено керівників трьох ключових відомств - Накипіло
Події

Ротації в Кабміні: призначено керівників трьох ключових відомств

Верховна Рада проголосувала за розширення повноважень Михайла Федорова. Відтепер він не голова Мінцифри, а віце-прем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій. 

Fedorov

До того, як отримати посаду міністра цифрової трансформації, Михайло Федоров працював позаштатним радником Зеленського з digital-напрямку. Понад те, Федоров відповідав за digital-напрямок президентської компанії Зеленського.

В дополітичний період Федоров був засновником та генеральним директором компанії SMMSTUDIO, яка займалася рекламними кампаніями в соціальних мережах. Його компанія надавала послуги «Студії Квартал-95».

За амбітними планами Федорова, на момент початку його роботи головою Мінцифри, до 2024 року 100% державних послуг в Україні мали стати доступними онлайн.

За час перебування на посаді Федоров ініціював створення електронного сервісу державних послуг «Дія». Це мобільний застосунок і портал, де зібрані найважливіші документи громадянина України, а також доступна низка адміністративних послуг онлайн. Від початку повномасштабного вторгнення кількість користувачів «Дії» зросла на 20% і становила на початку 2023 року 18,6 мільйона людей.

Федоров був ініціатором запуску правового режиму для ІТ-галузі «Дія.City». Також відомство Федорова ініціювало прийняття закону про статус для іноземців «е-Резидентство», який дозволяє вести бізнес в Україні онлайн без фізичної присутності в країні.

Під час повномасштабної війни Росії проти України Федоров посприяв співпраці зі SpaceX, завдяки цьому Україна отримала станції супутникового інтернету Starlink. Ще вів перемовини з компанією PayPal, аби вони пішли з ринку рф. 

На новій посаді Федоров буде займатися не лише диджиталізацією. Зокрема, в обов’язки входитиме освітній блок, тож йому доведеться тісно співпрацювати з новим міністром освіти.

Lisovyj

А новим міністром освіти і науки Верховна Рада призначила Оксена Лісового, директора Малої академіки наук та військовослужбовця. 50-річний Лісовий народився у Києві у родині вчителів, колишніх дисидентів. Дитинство провів у Бурятії, де батьки знаходились у засланні через активну участь у русі шістдесятників.

Закінчив Решетилівське художнє училище народних промислів (спеціальність — художник-кераміст), Київський державний інститут культури (спеціальність — бібліотечно-інформаційні системи).

Лісовий працював учителем Києво-Могилянського колегіуму, тренером із фехтування, на керівній посаді в генеральній дирекції ВАТ «Укртелеком». Він підтримував діяльність громадської юнацької організації «Січ».

Оксен Лісовий майже 20 років керував Малою академією наук України, де діти знайомляться з наукою, роблять перші дослідження та відкриття. Лісовий реформував МАН, залучив численних спонсорів, аби розвивати наукові проєкти. Під його керівництвом у МАН запровадили систему прозорості для захисту наукових проєктів, організували проведення літніх наукових шкіл в Україні.

Наразі щоліта проводиться понад 150 літніх шкіл у різних регіонах країни та за різними науковими напрямами.

У 2018 діяльність МАН отримала світове визнання: статус Центру наукової освіти II категорії під егідою ЮНЕСКО. А ще статус Академії Copernicus, що дає українським школярам доступ до даних 29 європейських супутників.

У 2020 році Оксен став одним з ініціаторів створення першого Музею науки в Україні. А два роки тому Україна отримала від США ліцензію на проведення національної Олімпіади геніїв — Genius Olympiad Ukraine.

Від початку повномасштабного вторгнення росії Лісовий долучився до війська як доброволець у складі 95-ї окремої десантно-штурмової бригади ЗСУ.

Оксен Лісовий є амбасадором благодійної кампанії волонтерів «Чуєш? Плюс. Плюс», яка допомагає військовим зберегти слух. Мета кампанії — збільшити обізнаність військових про акустичні травми та контузії, їм допомагають з реабілітацією. Такі травми трапляються не лише на фронті, а й на полігонах, стрільбищах.

Оксен Лісовий сам отримав контузію на фронті. За його словами, люди часто не надають цьому значення.

Напередодні голосування у Раді на адресу Оксена Лісового з'явилися закиди у плагіаті. На сайті, присвяченому помилкам у наукових дослідженнях, проаналізували дисертацію Лісового на тему «Соціокультурна самоідентифікація особистості», яку він захистив у 2012 році.

Профільний комітет Ради одноголосно підтримав кандидатуру Лісового, але питання плагіату не обговорював.

«Один абзац у нього виглядає скопійованим з попередньої праці. Більше таких випадків у нього не було. Напевно, це була одна помилка з його боку. У працях Шкарлета було дуже багато плагіату. Одна помилка у Лісового є, але її масштаб не такий, щоб його не призначати. Він визнає цю помилку», —  прокоментувала член профільного комітету Ради Наталя Піпа.

Відбулося ще одне стратегічне призначення: міністра з питань стратегічних галузей промисловості. Їм став очільник «Укрзалізниці» Олександр Камишін. 

Kamyshin

Олександр Камишін народився 2 липня 1984 року у Києві.

Він закінчив у 2007 році Національний технічний університет України Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського. У 2003–05 роках навчався у Міжнародному університеті фінансів. У 2010 році закінчив Association of Chartered Certified Accountants (ACCA).

До того, як очолив «Укрзалізницю», був менеджером у Dragon Capital та SCM, став засновником компаній Latifundist Media, Grano Group, AgTech Farm та Fortior Capital.

У січні 2020 року Камишін і колишній менеджер компанії Ахметова Миколою Нестеренком заснували інвесткомпанію Fortior Capital, яка спеціалізується на інвестиціях в інфраструктуру та аграрну галузь.

Крім цього, Камишін протягом 10 років (з 2011) був видавцем журналу Latifundist, а також ведучим YouTube-проекту «Латифундисти», куди запрошував на розмови найважливіших гравців українського агроринку.

Був головою правління АТ «Укрзалізниця» з 1 квітня 2022 року.

27 лютого 2023 року подав у відставку з посади, заявивши про плани очолити Офіс з євроінтеграції Укрзалізниці в Європі.

3 березня 2023 року Камишін призначений позаштатним радником президента України.

Колеги характеризують  Камишіна як високопрофесійного менеджера. 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова