Росія прагне відбити Куп'янськ - Накипіло
Події

Росія прагне відбити Куп'янськ

Про це заявляють у британській розвідці: адже окупантам вкрай необхідно мати логістичний вузол на Донбасі. 

Наразі росія частково відновила контроль над підступами до міста Кремінна. Місцями загарбники досягли успіхів, зайнявши територію в кілька кілометрів. Кремінна — це вихід на Куп'янськ. 

Kupiansk2

На Харківщині в напрямку Куп'янська найтяжчі бої йдуть біля села Гряниківка, що біля Дворічної. На думку голови ХОВА Олега Синєгубова, загарбники застосовують тактику як під Бахмутом: лавинні атаки смертників.

«Я наведу приклади, це розповідають наші військові, як росіяни наступають на Бахмуті та як вони наступають на нашому напрямку. Їде п'ять танків. Це смертники, вони просто йдуть напряму. Вони виявляють позиції нашої артилерії, зупиняються, і починає працювати їхня артилерія. Працює-працює, далі зупиняється — і знову пішли інші п'ять танків. Коли танки стали дефіцитом, з'явився “Вагнер”. Те саме вони роблять із “Вагнером”: ті йдуть, їх знищили, далі працює артилерія. Наступна хвиля. У них такі тактики, вони не рахують ані людей, ані техніку»,  — зазначив Синєгубов у медіа.

Boi

Він уточнив, що цивільних у Гряниківці вже немає, як і самого населеного пункту: село знищено. У ЗСУ уточнюють, що тримають позиції, тож поки про успіхи окупантів у куп'янському напрямку не можна говорити. 

Другий напрямок, де ворог активізує дії, — авдіївський. Фронт тут майже не змінюється від початку війни на Донбасі. Наразі окупанти намагаються зробити все, щоби відкинути захисників України від Донецька. За даними ISW, російські війська нарощують темпи наступальних операцій в районі Авдіївки з метою оточення.

MA201133

Можна припустити, що росіяни змирилися, що не зможуть взяти Бахмут та звітувати про перемогу. Останніми днями російські окупанти зробили кілька незначних спроб наступу на півдні Бахмута.

Водночас ЗСУ провели контратаки на південно-західній та північно-західній околицях міста. Про це йдеться  у новому звіті Інституту вивчення війни.

За повідомленням українського Генштабу, наступальний потенціал російських військ у районі Бахмута знижується. Зменшується й кількість бойових зіткнень у самому місті. Подібне повідомляла і британська розвідка.

Той факт, що російські війська концентруються на інших напрямках, може свідчить про зміну завдань: посилення оборони Донецька (Авдіївка) перед контрнаступом ЗСУ. А спроби зайти у Куп'янськ здійснюються, щоб організувати для донецького угрупування рф «дорогу життя»: підвіз зброї, снарядів, пального, смертників.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова