Прокуратура просить максимального покарання двом російським військовим, затриманим на Харківщині - Накипіло
Події

Прокуратура просить максимального покарання двом російським військовим, затриманим на Харківщині

  • Анна М’ясникова
  • Ігор Лептуга
  • 26 травня 2022

Котелевський райсуд Полтавської області розглядає справу проти російських військовослужбовців Олександра Бобикіна та Олександра Іванова. Їх обвинувачують у порушенні законів та звичаїв війни. На засіданні 26 травня суд перейшов до дебатів. Військові визнали провину. Оголосити їм вирок мають 31 травня.

Головне з засідання

Бобикіна та Іванова обвинувачують у тому, що 24 лютого вони відкрили вогонь із системи «Град» по об‘єктах цивільної та критичної інфраструктури в селищах Козача Лопань та Ветеринарне Харківської області. Стріляли з території росії, з населеного пункту Малинівка (Бєлгородська область). Обидва повністю визнали свою провину.

Прокуратура просила призначити російським військовим максимальне покарання у вигляді 12 років позбавлення волі.

Російські військові у суді визнали провину. Адвокати обвинувачених просили призначити підзахисним найменше покарання. Захисники просили суд врахувати те, що чоловіки діяли під примусом, та їхнє каяття як пом’якшувальну обставину.

Під час останнього слова Олександр Бобиків сказав:«Вірю в те, що найближчим часом війна закінчиться, настане мир, якого ми всі так чекаємо». Іванов від останнього слова відмовився.

Суд має оголосити вирок 31 травня об 11:00.

Олександр Бобикін – водій бойової машини «Град», Олександр Іванов – навідник «Града». Після того, як колону їхньої техніки розбили українські військові, вони переховувалися на території Харківщини. Потім здалися українській армії.

Перший суд над окупантами, які обстрілювали Харків. Головне із засідання

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова