Президент підписав закон про компенсації за пошкоджене і зруйноване у війну житло - Накипіло
Події

Президент підписав закон про компенсації за пошкоджене і зруйноване у війну житло

Президент України Володимир Зеленський підписав закон №7198 про створення державного реєстру пошкодженого та зруйнованого війною майна та порядок компенсації за нього від держави.

Якими будуть компенсації? 

Компенсації надаватимуть виключно за майно (пошкоджене/зруйноване) з 24 лютого 2022 року. Право на компенсацію отримають фізичні особи — громадяни України, які є власниками. 

Власники знищених квартир та інших ЖИТЛОВИХ приміщень одержать житловий сертифікат — документ, що підтверджує гарантії держави профінансувати придбання квартири або іншого житлового приміщення (у тому числі такого, що буде споруджене в майбутньому) в обсязі визначеної грошової суми. Отримати гроші буде неможливо.

При цьому у власників приватних будинків буде вибір — отримати житловий сертифікат на купівлю квартири чи будинку або грошову компенсацію, яку будуть перераховувати на рахунок зі спеціальним режимом використання для фінансування будівництва.

Власникам іншого пошкодженого майна  компенсація буде надаватися виключно відновлення через будівельні роботи та/або надання будівельних матеріалів для них. 

Граничний розмір компенсації — і грошової, і у вигляді житлового сертифіката — відсутній, як і обмеження щодо місцеперебування, типу та площі нового житла, будівництво якого буде профінансоване через сертифікат. Використати сертифікат можна протягом п’яти років з дня його видачі, а відчужувати протягом 5 років, окрім успадкування, заборонено.

Закон діятиме протягом трьох років після припинення або скасування воєнного стану на території, де такий об’єкт знаходиться (знаходився).

Водночас закон не поширюватиметься на об’єкти, що на дату введення воєнного стану були на тимчасово окупованій території.

Як подати заяву на компенсацію?

Строк подання заяви про надання компенсації за знищене житлове майно збільшили до другого читання — її можна подати під час дії воєнного стану та протягом одного року з дня його припинення.

При цьому до заяви необхідно буде додати копію документа, що підтверджує право власності або придбання нерухомості та, за наявності, матеріали фото- і відеофіксації до або після знищення.

А розглядати заяви та приймати рішення про надання або відмову в наданні компенсації за знищене майно буде Комісія з розгляду питань щодо надання компенсації.

Такі комісії створюватимуться виконавчими органами місцевих рад, військовими або військово-цивільними адміністраціями населених пунктів.

За які кошти буде компенсовано зруйновано житло?

 Джерелами фінансування компенсацій можуть бути

  • державний і місцеві бюджети;
  • кошти міжнародних фінорганізацій, кредиторів та інвесторів;
  • міжнародна технічна та/або поворотна чи безповоротна фінансова допомога;
  • репарації або інші стягнення з РФ та інші.

Долі участі бюджетів та механізм виділення коштів у законі не зазначений

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

Слухай Радіо Накипіло

про місто про людей про тебе

Логотип «Радіо Накипіло»

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова