Перший суд над окупантами, які обстрілювали Харків. Головне із засідання - Накипіло
Події

Перший суд над окупантами, які обстрілювали Харків. Головне із засідання

  • Роман Даніленков
  • Суспільне Полтава
  • 19 травня 2022

У Котелевському районному суді Полтавської області сьогодні відбулося перше засідання по суті у справі двох військових рф. Їх обвинувачують у порушенні законів та звичаїв війни.

Олександр Бобикін — солдат, водій бойової машини «Град». Олександр Іванов — єфрейтор, навідник БМ-21 «Града». Вони ховалися в Харківській області. Колону їхньої техніки розбили Збройні сили України. Обидва здалися українській армії.

Головне з цього засідання:

Бобикіна та Іванова обвинувачують у тому, що 24 лютого вони відкрили вогонь із системи «Град» по об‘єктах цивільної та критичної інфраструктури в селищах Козача Лопань та Ветеринарне Харківської області. Стріляли з території росії, з населеного пункту Малинівка (Бєлгородська область). Обидва повністю визнали свою провину.

Прокурор попросив у суді не досліджувати докази, які ніким не оскаржуються. Це стосується обставин скоєння обстрілів — місця, часу тощо. Обвинувачені та їхні адвокати не заперечували проти розгляду справи без дослідження доказів. Суддя погодився.

Олександр Бобикін розповів, що приблизно 1 лютого вони виїхали в курськ для тренувань. Потім їх перевели у село Малинівка Бєлгородської області. Там їм повідомили, що вони будуть «заходити на територію України». Причин не пояснювали. Обстріл із «Градів» розпочали близько п'ятої ранку — випустили приблизно 38 снарядів. Після цього пересувалися в бік українського кордону. Дорогою здійснили ще кілька обстрілів. Решту достріляли, коли вже були в Україні. Після цього їхній підрозділ розбила українська армія. Під час обстрілу Бобикіна «вибило з машини». Він втратив свідомість та прийшов до тями зранку 25 лютого. Після цього деякий час «перебував на лікуванні», а потім — здався в полон.

Іванов підтвердив слова Бобикіна. Його машина теж згоріла. Він ховався разом з екіпажем. 25 лютого вони почали рухатися у бік кордону. Коли вийшли на український блокпост, то здалися. Олександр Іванов був в одній колоні з Бобикіним.

Обидва полонених повідомили в суді, що стріляли за координатами та не знали, куди саме. Про обстріли Харківщини дізналися під час слідства.

За клопотанням прокурора суддя оголосив перерву в засіданні. Наступне засідання — 26 травня об 11:00.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова